ОРГАНІЗАЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА АКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ ЗАЙНЯТОСТІ

Під таким гаслом пройшло 13 грудня чергове засідання районного  координаційного комітету сприяння  зайнятості населення. Громадські роботи повинні бути ефективними заходами з реагування на невідкладні соціально-орієнтовані потреби територіальних громад та їх мешканців. Разом з тим, за результатами аналізу видів громадських робіт в поточному році  65 % їх учасників виконували роботи з благоустрою та озеленення територій. Серед зареєстрованих безробітних, які були залучені до громадських робіт лише 16 % виконували роботу соціального спрямування.

Під час обговорення питання порядку денного, голова райдержадміністрації Дмитро Іванов зазначив, що в наступному році доцільно роботу спрямувати на вивчення соціальних потреб  громад для визначення видів громадських робіт, що будуть співфінансуватися за рахунок коштів Фонду. Першочергово потрібно визначити потреби громад щодо надання підтримки та допомоги учасникам АТО, сім’ям поранених та загиблих військовослужбовців, послуг із обслуговування, догляду, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю, супроводу осіб з інвалідністю по зору, робіт на об’єктах соціальної сфери, тощо. Представники кожної зі сторін соціального діалогу висловили своє бачення щодо цього питання. За результатами засідання координаційного комітету прийнято ряд рішень про подальші дії кожного з соціальних партнерів. Разом з тим, було запропоновано міському, селищному, сільським головам та головам об’єднаних територіальних громад визначити першочергові потреби громад та надати свої пропозиції щодо переліку видів громадських робіт на 2019 рік.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації