ПИТАННЯ ВОДОПОСТАЧАННЯ СТОЇТЬ ГОСТРО ТА ПОТРЕБУЄ НЕГАЙНОГО ВИРІШЕННЯ

14 грудня 2018 року під керівництвом голови райдержадміністрації Дмитра Іванова проведено нараду щодо розгляду проблемних питань водопостачання та погашення сількомунгоспами району заборгованості за спожиту питну воду перед КП «Водоканал» Запорізької міської ради. У нараді взяли участь генеральний директор КП «Водоканал» Олексій Нікіфоров, голови сільських рад, ОТГ та директори сількомунгоспів району. Голова райдержадміністрації Дмитро Іванов наголосив на важливості вирішення питання погашення заборгованості, що виникла перед водопостачальним підприємством.

Кожна сільська рада повинна шукати шляхи, які будуть прийнятні саме на її території для покращення розрахунків за воду. Бездіяльність у цьому питанні може привести до відключення сількомунгоспів від водопостачання і як наслідок зростання соціальної напруги у районі. В ході наради, генеральний директор КП «Водоканал» Олексій Нікіфоров навів дані про заборгованість кожного сількомунгоспу за спожиту воду та наголосив на тому, що КП «Водоканал» готовий співпрацювати з кожним сількомунгоспом та розглядати варіанти, що реально призведуть до погашення сількомунгоспами існуючої заборгованості. Також керівник водопостачального підприємства подякував за співпрацю сількомунгоспам, які повністю розрахувалися з боргами за спожиту питну воду та своєчасно сплачують поточні платежі, а саме: КП «Михайло-Лукашівський сількомунгосп», КП «Добробут» Антонівської сільської ради», КП «Кам’яний сількомунгосп»; поточну заборгованість мають КП «Дружелюбівський сількомунгосп» та КП «Московський сількомунгосп». В ході наради відбувся конструктивний діалог з усіма учасниками та розуміння того, що водопостачання – є одним із головних чинників нормального життєзабезпечення населення району. В свою чергу, сільські голови повідомили, що у бюджетах на 2019 рік будуть передбачені кошти на реалізацію Програм фінансової підтримки сількомунгоспів та на заміну водопровідних мереж. За результатами наради сільським головам рекомендовано протягом наступного тижня спільно з КП «Водоканал» розробити графіки реструктуризації заборгованості та розглянути питання приведення тарифів на водопостачання до економічно обґрунтованого рівня.

Відділ містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства райдержадміністрації