МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ З 2019 РОКУ

Перший етап монетизації субсидій починається з 1 січня 2019 року і торкнеться нових одержувачів допомоги з бюджету. Згідно з урядовою постановою, з 1 січня субсидії будуть монетизовані для тих, хто вперше звернеться за допомогою.

З 1 травня 2019 року будуть монетизуватися субсидії для всіх одержувачів за неопалювальний сезон, а з жовтня монетизація охопить 100% одержувачів. Уповноваженим банком для монетизації визначили державний Ощадбанк.

Всім отримувачам пільг і субсидій обов'язково потрібно в травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних. 

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкрито персональний рахунок в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі. В Ощадбанк йти не потрібно, рахунок буде відкритий автоматично.

Персональний рахунок буде мати спеціальний режим використання. Тобто кошти будуть направлятися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду. Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидиантів і пільговиків про надходження коштів і їх використання та поточний залишок.

Після закінчення опалювального сезону - в червні - суми невикористаних коштів будуть перераховуватися на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії.

З 1 травня 2019 року призначення субсидій тим, хто отримував таку допомогу протягом опалювального сезону 2018/19 не в грошовій формі, здійснюється тільки після подання нових заяв та декларацій.

Зазначимо, що субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у листопаді 2018 року отримували 3349,1 тис. домогосподарств. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що в цьому опалювальному сезоні можуть отримати субсидію близько 7 мільйонів сімей.

 

За матеріалами прес-сжуби Кабміну