ПАМ'ЯТІ КАТЕРИНИ ПЕТРІВНИ ХОМ'ЯК

30 листопада 2018 року пішла з життя наша видатна землячка, заслужена артистка УРСР, почесна громадянка Вільнянського району Катерина Петрівна Хом'як.

Катерина Петрівна пройшла довгий і нелегкий шлях, сповнений і життєвих труднощів, і великих досягнень, і постійного творчого пошуку. Народилась 22 грудня 1922 року у невеликому селищі Софіївка на Запоріжжі (зараз м. Вільнянськ) у багатодітній робітничій сім’ї. З дитинства зацікавилась сценічним мистецтвом, навчалась у Дніпропетровському театральному училищі.

У далекому 1945 році у Львові розпочала свій творчій шлях, понад 70 років мешкала у цьому старовинному українському місті. Спочатку працювала у театрі музичної комедії. У 1954 році стала актрисою Львівського державного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, якому присвятила більше 50 років натхненної і самовідданої праці.

Катерина Петрівна була справжнім майстром театру, створила понад 150 різноманітних ролей, неповторних цікавих образів. У 1972 році одержала високе звання заслуженої артистки УРСР, у 2003 році була нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ст.

Не забувала Катерина Петрівна рідного Вільнянська, приїздила до сестри Ганни, відвідувала районний музей, якому подарувала чимало фотографій, афіш, інших цікавих документів, заходила до редакції газети «Дніпровські вогні», підтримувала листування. Останній раз була в нашому місті влітку 2008 року. З відкритою душею і великою людяністю спілкувалась із земляками і ніби випромінювала тепло та доброзичливість. Такою її пам’ятатимуть вільнянці і всі, хто знав цю прекрасну людину і талановиту майстриню мистецтва.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації