«А ЩО ТРЕТЄ СВЯТО – СВЯТА ВОДОХРЕЩА»

Третім і завершальним акордом різдвяно-новорічних святкувань є Йордан, або Водохреща, свято, яке православні та греко-католицькі християни відзначали 19 січня. Люди вірять, що у цей день вода очищає та стає цілющою, тому усі бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік. Священики та віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, як символу річки Йордан. Після того, як священик освятить воду в ополонці, триразово занурюючи хрест, запалюючи вогонь і читаючи молитву, бажаючі занурюються у воду з головою три рази, хрестяться і вимовляють молитву.

19 січня 2018 року в селищі Кам’яне відбулося театралізоване обрядове дійство «А що третє свято – свята Водохреща». Жителі та гості селища Кам’яне зібралися на І дільниці ставка, де і пройшов захід. Священик Української Православної Церкви при храмі на ім.’я святої Ксенії Петербурзької освятив воду, діти випустили в небо голубів, які символізують образ Святого Духа, що зійшов на землю. Ведуча Ольга Горлова розповіла про традиції та звичаї цього зимового свята, прозвучали обрядові пісні у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Вечорниці», керівник Віктор Алєйніков комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля». У святі прийняли участь школярі та солістка Новософіївського сільського будинку дозвілля Людмила Тандура. Всіх присутніх пригощали гарячим кулешем та солодким трав'яним чаєм. Нині свято Водохреща, хоч і без усіх прадавніх обрядів, традиційно масово святкують в усіх регіонах України. Навіть не глибоко віруючі люди вважають корисним для здоров'я зануритися в крижану воду під час зимової холоднечі. До речі, є повір'я, що в хрещенській воді неможливо застудитися, тому купаються навіть діти.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації

.