Я ВІРЮ, ЩО Й НАДАЛІ, ВИ РОБИТИМЕТЕ УСЕ, АБИ ЗБУДУВАТИ ДУХОВНО БАГАТУ, ВІЛЬНУ, ДЕМОКРАТИЧНУ ДЕРЖАВУ, ЯКОЮ, БЕЗСУМНІВНО, ПИШАТИМУТЬСЯ НАЩАДКИ - ДМИТРО ІВАНОВ

Сьогодні, 22 січня, в країні відзначають велике свято – День Соборності. 100 років тому, 22 січня 1919 року, був проголошений Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки  - знакової події в історії національного державотворення. Для України, яка після завершення Першої світової війни перебувала в епіцентрі геополітичного поділу світу, 22 січня 1919 року стало фактично початком нової ери у процесі формування нації. Відзначення цих подій має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності.

Саме річниці цих знаменних для Українського народу подій, були присвячені урочисті збори, які відбулися в районній державній адміністрації.

Вітаючи учасників зібрання голова райдержадміністрації Дмитро Іванов зазначив: «День Соборності є великим Днем в історії українського народу, української держави. 100 років тому українські землі об’єднались в єдину Українську Народну Республіку. І в тому документі, який ми сьогодні називаємо Актом Злуки є такі слова «здійснились віковічні мрії, якими жили і за які помирали найкращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка». І сьогодні, напевно, ці слова, як ніколи, є актуальними для кожного з нас. Ми мріємо про мир. Кожен з нас відчув те горе, коли гинуть, захищаючи свою землю, найкращі сини нашої країни. І ми хочемо жити в вільній, незалежній, суверенній квітучій європейській Україні. Але для цього ми маємо бути сильні, маємо бути єдині, маємо вірити в свою державу. І ми всі разом обов’язково переможемо!». Голова райдержадміністрації привітав присутніх зі святом та вручив почесні відзнаки. Зокрема, відзнакою Президента України – медаллю «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції» нагороджені: Сус Тетяна Анатоліївна, Коротя Віталій Миколайович, Вєльчев Володимир Віталійович, Бурка Микита Геннадійович, Ушакова Клавдія Антонівна - мати загиблого учасника АТО, яка після смерті сина надає волонтерську допомогу. За значний особистий внесок у допомогу Збройним Силам України, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у волонтерську діяльність, надання благодійної допомоги учасникам Антитерористичної операції та членам їх сімей, національно-патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня Соборності України оголошено Подяку голови райдержадміністрації: родині Олексія та Юлії Макаренко, Давиденку Олександру Григоровичу та Іващенко Олегу Петровичу.

- Новий час ставить перед нами нові вимоги. Україна ніколи не була такою об'єднаною, як зараз, коли із зброєю у руках відстоює свою свободу, незалежність та територіальну цілісність. Нікому не вдасться знищити наш дух, наше прагнення волі, Європейського вибору, кращого життя без чиїхось коректив і умов. Для кожного громадянина України настав час усвідомити себе повноцінним господарем держави – вимогливим до влади, втім непасивним у своїх очікуваннях, а діяльним для власного добробуту та добробуту народу. Саме ви, мешканці району, активісти, волонтери, представники громадськості в скрутну для України хвилину в єдиному пориві виступили проти російського агресора, захищаючи Батьківщину і на передовій, і на блокпостах, і в тилу, активно допомагаючи відстояти своє право на самостійність і незалежність, та не покладаючи сил, аби не втратити той незламний дух вільного народу, який ми сьогодні маємо. Я вірю, що й надалі ви робитимете усе, аби збудувати духовно багату, вільну, демократичну державу, якою, безсумнівно, пишатимуться наші нащадки, - звернувся до присутніх Дмитро Іванов.

Присутніх на урочистостях з Днем Соборності України також привітали голова районної ради Андрій Салякін та Вільнянський міський голова Наталя Мусієнко, яка вручила присутнім учасникам ООС недержавні нагороди.

Учасники заходу також згадали й про історію національно-визвольних змагань в Україні на початку ХХ століття, події Української революції 1917 – 1921 років, сучасний етап боротьби за незалежність та територіальну цілісність України, про мужність воїнів сучасності, їх стійкість та відданість справі, а також тих, хто на вівтар Соборної України поклав свої життя. Присутні вшанували пам'ять усіх загиблих захисників України, хто віддав своє життя за незалежність, державний суверенітет та територіальну цілісність України, хвилиною мовчання. Урочисті заходи продовжились патріотичною концертною програмою з яскравими пісенними номерами за участі творчих колективів КУ "Вільнянський районний будинок культури і дозвілля".

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації