ПРАКТИКА РОБОТИ ПОСТІЙНО ДІЮЧОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН ЗАСВІДЧИЛА СВОЮ ЕФЕКТИВНІСТЬ

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування» у Вільнянській районній державній адміністрації продовжується практика роботи постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при голові райдержадміністрації.

Питання діяльності, підсумки роботи Комісії за рік та план роботи на 2019 рік було розглянуто під час наради, яка відбулася під керівництвом керівника апарату Світлани Білоконь. Начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Юлія Остроух поінформувала про підсумки роботи Комісії за 2018. Загалом, згідно затвердженого графіка, протягом 2018 року проведено 12 засідань Комісії, на яких було заслухано 16 звітів голів місцевих рад (Антонівський, Гнаровський, Дружелюбівський, Купріянівський, Привільненський, Тернівський, Любимівський, Матвіївський, Московський, Михайло-Лукашівський, Петро-Михайлівський, Михайлівський, Новогупалівський, Солоненський  сільські голови, Кам’яний селищний голова та Вільнянський міський голова); 9 звітів керівників структурних підрозділів райдержадміністрації (начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, начальник управління фінансів райдержадміністрації, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, в.о. начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, начальник архівного відділу райдержадміністрації, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства – головний архітектор району райдержадміністрації). Крім того, на засіданнях Комісії розглядалися питання про стан розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації протягом звітних місяців 2018 року; про результати розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації від КУ «Запорізький обласний контактний центр» Запорізької обласної ради протягом звітних місяців 2018 року, про результати проведення перевірок додержання законодавства про звернення громадян в структурних підрозділах Вільнянської районної державної адміністрації та виконавчих комітетах місцевих рад тощо. Крім того, було заслухано інформацію щодо розгляду звернень громадян, що надійшли до Вільнянської райдержадміністрації протягом 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

- У сучасному світі рівень правового захисту прав та свобод людини і громадянина є ключовим показником демократизму суспільства і держави. У демократичній, правовій державі кожне право особи, закріплене належним чином, забезпечується всією повнотою влади. Отже, право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян, - наголосила  керівник апарату.

Загальний відділ апарату райдержадміністрації