МІНІМАЛЬНІ ДЕРЖАВНІ ГАРАНТІЇ З ОПЛАТИ ПРАЦІ - ЗАХИСТ ТРУДОВИХ ПРАВ ПРАЦЮЮЧИХ

Забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів - це обов'язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників. Це і стало одним із питань, яке розглядалося на черговому засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати.

На засідання були запрошені керівники  підприємств району, на яких згідно інформації Запорізького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме деякі працівники отримали заробітну плату в розмірі менше встановленого законодавчого розміру. Під час засідання, головою райдержадміністрації Дмитром Івановим було зазначено, що роботодавці району неухильно повинні дотримуватися вимог законодавства про оплату праці в частині виплати заробітної плати не нижче мінімального встановленого розміру та нагадав, що у зв’яжу із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати, зросли і штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

Запрошені керівники надали інформацію про стан справ на підпорядкованих підприємствах та причини нарахування заробітної плати працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого розміру.  Під час засідання всім керівникам було запропоновано розглянути можливість підвищення розміру заробітної плати та не допускати випадків нарахування заробітної плати менше мінімального розміру.

Районна комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати і  в подальшому буде продовжити практику співбесід із керівниками підприємств на яких заробітна плата нараховується в розмірі, що дорівнює мінімальній заробітній платі або менше її розміру.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації