ВЖЕ СКОРО ЕЛЕКТРОНІ ПІДРУЧНИКИ СТАНУТЬ ПОВНОЦІННОЮ АЛЬТЕРНАТИВОЮ ПАПЕРОВИМ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Відтепер держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів електронними підручниками. Уряд прийняв Порядок, яким визначається конкретний механізм забезпечення. Причому, йдеться про електронні версії паперових підручників у форматі pdf, власне електронні підручники та підручники з аудіосупроводом. Як пояснили у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, доступ до е-підручників, право використання яких придбано державою, учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу.

У Порядок також закладено низку інших важливих змін. Так, безоплатно підручниками забезпечуватимуть тих, хто отримує повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профосвіти, як це було раніше, а й закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми). Педагогічні працівники отримуватимуть окрім підручників і навчально-методичну літературу.

До того, запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він більше прив’язаний до реальних потреб та розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на п’ятирічний період використання підручника. Зокрема, видання підручників і посібників здійснюватиметься: один раз на п’ять років з розрахунку 120% відповідно до потреби; для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160% від їх прогнозованої кількості.

Таке нововведення є важливим і корисним, адже за станом на 18 січня, на обласних базах знаходяться: 172573 примірників книжок для першокласників, що становить 100% від запланованої кількості; 187975 книжки для учнів п’ятого класу – 100% від плану; 246546 підручників для десятикласників – 97% від потреби. Втім, безпосередньо у навчальні заклади області вже доставлено 90% підручників для перших класів, 89% - для п’ятих класів та 67% - для десятих класів. Тож, власні електроні підручники у комплекті із навчально-методичною літературою стануть у нагоді школярам з початку навчального року, - впевнені запорізькі освітяни.

 

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА