ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВІ

За оперативними даними органів системи охорони здоров’я, з початку епідемічного сезону (03.10.2018–26.01.2019р.) в Україні зареєстровано 4597343 хворих на грип та ГРВІ, перехворіли 10,8% населення України. В січні місяці по Україні зареєстровано 6 летальних випадків, що підтверджено лабораторно з визначення вірусу типу А. Запорізька область та наш район вступили у піковий період підйому респіраторних захворювань, реєструється максимальна кількість захворілих громадян.

Тому дуже важливо саме зараз уникнути зустрічі з джерелом збудника гострої респіраторної інфекції і грипу та не захворіти. ГРВІ та грип дуже легко передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хворий кашляє, чхає чи просто говорить. Хвора людина навіть із легкою формою становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – в середньому це 5-7 днів. Лише один хворий  на грип при кашлі та чханні заражає десятки оточуючих, особливо в закритих приміщеннях та колективах. Щоб не провокувати ускладнення власної хвороби та не наражати інших людей на небезпеку, при появі перших симптомів ГРВІ або грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома. Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить.. Призначене симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворої людини погіршується, не треба зволікати з госпіталізацією, адже під загрозою може бути життя. Потрібно викликати швидку чи терміново звернутися до медичного закладу.

Щоб не захворіти потрібно:

- уникати скупчень людей – для зменшення контактів з хворими, адже деякі з них є носіями вірусу ще до появи очевидних симптомів. Це особливо актуально під час сезону грипу та ГРВІ.

- за необхідності користуватися одноразовими масками – щоб захистити себе та оточуючих від можливості інфекційного зараження.

- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси та бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.

- повноцінно харчуватися, уникати перевтоми.

- мити руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищить Ваші шанси уникнути захворювання. Будьте уважні до свого здоров’я, не займайтесь самолікуванням, не переносьте хворобу на ногах і при перших симптомах захворювання, особливо у дітей звертайтеся за медичною допомогою! Будьте здорові!

За матеріалами Відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вільнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області