ВІЛЬНЯНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України. Тридцять років тому сотні сімей, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. Адже 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез.

15 лютого 2018 року о 10-00 біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на Меморіалі Слави відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ій річниці виводу військ з Республіки Афганістан «Крізь пекло Афганської війни». Воїни-інтернаціоналісти, керівники району та міста, школярі, працівники організацій та установ міста Вільнянська зібралися на почесному місці, щоб вшанувати пам'ять усім солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії, Чехії, на Кубі та в інших «гарячих» точках світу. Пам'ять про ті події увічнена не тільки в обелісках і пам'ятниках, вона живе в наших серцях. На мітингу з промовами виступили почесні гості: голова Вільнянської районної державної адміністрації Дмитро Іванов, голова Вільнянської районної ради Андрій Салякін, Вільнянський міський голова Наталя Мусієнко, голова Української спілки ветеранів Афганістану Вільнянського району Микола Ситнік, настоятель Свято-Володимирського храму протоієрей В’ячеслав. Пам’ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав присутні вшанували хвилиною мовчання. - Ветерани війни в Афганістані – люди, для яких слова «честь» і «гідність» не є порожніми звуками, вони уособлюють для нас мужність, героїзм, дух бойового братерства та взаємодопомоги, вірність присязі та почуття обов’язку. Бажаю вам всім здоров’я, сімейного добробуту, душевного спокою, злагоди та миру у нашому великому домі – Україні, - звернувся до учасників мітингу Дмитро Іванов.

До пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам керівниками району та міста, жителями, ветеранами-афганцями покладені квіти.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації