ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВІЛЬНЯНСЬКИХ ГЕРОЇВ. ЗАГИБЛОМУ УЧАСНИКУ АТО АНАТОЛІЮ ШУМИЛУ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ

Вже котрий рік поспіль гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них – наші земляки, які не зволікаючи пішли боронити кордони держави. Роки…Скільки б їх не минуло, не зітруться імена тих, хто не повернувся із зони проведення Антитерористичної операції. Кожен українець схиляє голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. Імена тих, хто не повернувся живим з війни, але до кінця виконав свій військовий обов’язок по захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, навічно увійдуть в історію Вільнянського району. Їх імена викарбовано на меморіальних дошках, що стали своєрідними оберегами для навчальних закладів, у яких свого часу навчались справжні вільнянські герої.

Вони вже на небесах, але назавжди залишаться разом з нами, як символи любові до рідної землі, прикладом мужності, відваги і самопожертви.

18 лютого у М-Лукашівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся мітинг-реквієм та відкриття меморіальної дошки пам’яті Анатолія Шумила, який загинув, захищаючи кордони України в зоні АТО. Меморіальну дошку встановили на фасаді навчально-виховного комплексу де навчався Герой. Участь у відкритті взяли рідні та друзі Анатолія, бойові побратими, голова райдержадміністрації Дмитро Іванов, М-Лукашівський сільський голова Тетяна Вініченко, члени ГО «Всеукраїнська спілка воїнів АТО» Олександр Морозов, Сергій Сіненко, волонтери, учнівський та педагогічний колективи навчального закладу, жителі села. Під час відкриття меморіальної дошки, Дмитро Іванов підкреслив, що саме завдяки таким хлопцям сьогодні на Запорізькій землі панують порядок та злагода. - Своє життя Герої віддали за кожного з нас. За те, щоб ми жили у мирній незалежній державі.  Події останнього часу змінили український народ, який ніколи вже не буде таким, як колись. Саме на їх подвигах  виросте нове покоління, яке зробить Україну сильною. Ми повинні завжди пам’ятати, що саме вони довели, що гідні називатися нащадками великого козацького роду і дали нам можливість будувати своє Європейське майбутне! Ми не можемо повернути час, але ми можемо зберегти пам’ять про людину. Людина живе доти, доки про неї пам’ятають. Тому меморіальна дошка Анатолію Івановичу Шумилу, яку ми сьогодні відкриваємо, буде нагадувати про нашого земляка. Він вчився у цій школі, ходив її коридорами. Мав добрі плани на майбутнє. Але, коли сказали йти захищати Батьківщину, він вчинив як справжній чоловік, пішов виконувати свій священний обов’язок, – зазначив у своєму виступі Дмитро Іванов. Присутні вшанували пам'ять загиблого Героя хвилиною мочання. Після чого поклали квіти до меморіальної дошки. Учасники заходу та родина загиблого Анатолія Шумила поклали квіти на могилу Героя у с.Новомихайлівське.

Анатолій Іванович Шумило народився 2 квітня 1977 року у с. Новомихайлівське Вільнянського району у багатодітній сім’ї. Закінчив школу у с. Михайло-Лукашеве, а потім – профтехучилище. Працював у Вільнянську на підприємстві «Водоканал» слюсарем та машиністом екскаватора. У серпні 2014 року Анатолій Іванович був мобілізований у зону АТО. Служив розвідником-кулеметником у складі 57 окремої механізованої бригади. 17 лютого 2015 року його підрозділ потрапив під танковий обстріл поблизу с. Чорнухіне Луганської обл. Від вибуху старший солдат Шумило загинув. Похований у с. Новомихайлівське. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Шумило Анатолія Івановича нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно).

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації