ПОКИ СЕРЦЯ ПАЛАЮТЬ, ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

18-20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані. Тоді звичайні люди, мирні громадяни вийшли на Євромайдан, щоб відстояти своє право на краще життя. На очах у всього світу, у центрі Києва - Європейській столиці - цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів, робочих... Вони вийшли на мирний протест.

Постріл, другий…розірвалася тиша, і нестерпний біль… а далі - кров, вогонь, стрілянина на ураження, покалічені жінки, поранені священники, відірвані руки, проламані голови, смерть… А далі - Майдан, залитий кров’ю, барикади, шини. Революція Гідності… Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності. Вони загинули за честь, за волю, за свою Батьківщину, за право бути Українцем. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них - молодь. Ті, що тільки починали жити, увійшли в історію України як Небесна Сотня. Словами «Слава героям, Герої не вмирають!» проводжали їх у останню путь.

Світлій пам’яті героїв Небесної сотні бібліотеки Вільнянського району присвятили тематичні викладки, виставки літератури «Небесна сотня! Вічна слава героям!» (Гнаровська СБФ, Михайлівська СБФ), «Майдан… Хто, якщо не я?», «Кращі з кращих за свободу сміло стали без вагань» (Матвіївська СБФ, Петро-Михайлівська СБФ, Соколівська СБФ, Купріянівська СБФ), «Україна буде вічно пам’ятати», «Небесна Сотне, ви тепер святі» (Новогупалівська СБФ, Люцернянська СБФ).

Тематичну виставку-експозицію «Небесна Сотня з нами» підготувала завідувач Люцернянської сільської бібліотеки-філії Оксана Звєрєва (фото 1).

З великою пошаною згадували Героїв Небесної Сотні під час проведення патріотичних годин «Вшануй хвилиною мовчання, Вкраїно, тих, що полягли» (Тернівська СБФ), «А в наших снах як на хмарах, летять, курличуть журавлі» (Купріянівська СБФ), патріотичного діалогу «І лишилась вірності присяга Батьківщині, матері, народу» (Гнаровська СБФ), годин пам’яті «А сотня відлетіла в небеса (районна бібліотека для дітей), «Я громадянин і патріот держави» (Купріянівська СБФ), «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас…» (Солоненська СБФ), уроків пам’яті «Небесна сотня - то в серцях вогонь», «Ви першими стали за гідність, за волю» (Привільненська СБФ, Новогупалівська СБФ).

У районній бібліотеці для дітей проведена година історичної пам’яті «Зима, яка нас змінила» для учнів 11 класу гімназії «Світоч». Бібліотекар Валентина Панасенко розпочала захід розповіддю про подію, що сколихнула весь світ і не залишила байдужою жодної душі. Із сльозами на очах діти слухали вірш Оксани Максимишин «Звернення сина до матері», який залишив незабутнє враження в душах одинадцятикласників. Під час заходу пролунала пісня «Плине кача», яка стала гімном «Небесної Сотні», а по закінченню кожен з присутніх схилив голову у жалобі, вшановуючи пам’ять тих, хто навічно пішов від нас заради торжества справедливості (фото 2).

Мужнім, незламним українцям та їхнім побратимам, чиї душі на небесах, була присвячена патріотична година «Гордиться серце: «Слава Україні!», «Героям слава!» - журиться душа», проведена 21 лютого у читальній залі центральної районної бібліотеки для учнів Вільнянського професійного ліцею (фото 3, 4).

Минає вже п’ята річниця від тих трагічних подій на Майдані, коли відійшли у вічність найкращі люди держави, люди високого духу. Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Дуже уважно, із сумом і болем присутні подивилися мультимедійну презентацію та буктрейлер «Я з Небесної Сотні». Події, що відбувались на екрані, так зворушили учнів, що вони не змогли стримати сліз. «Ось вони перед нами, Герої Небесної Сотні. Вони згасли, як зорі, але житимуть в нашій пам’яті вічно», - зауважила Маріанна Тищенко. Пам’ять Героїв Небесної Сотні вшановано хвилиною мовчання.

Заходи пройшли в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній, демократичній, правовій державі.

Герої не вмирають, вони завжди будуть в наших серцях! Слава Україні! Героям Слава!

Відділ культури і туризму райдержадміністрації