ГРОМАДІ ВІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ ПРЕДСТАВЛЕНО ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРО ПІДСУМКИ 2018 РОКУ

Голова райдержадміністрації Дмитро Іванов прозвітував перед громадою Вільнянського району про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використання коштів державного та місцевих бюджетів та з інших питань діяльності райдержадміністрації у 2018 році. Основною метою заходу є належне інформування громадськості про підсумки діяльності, забезпечення належної прозорості та підзвітності районної державної адміністрації. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, засобів масової інформації.

- Пріоритетними напрямами розвитку району у 2018 році були: впровадження реформи децентралізації, реформування медицини та освітньої галузі, розвиток промислового потенціал, її інфраструктури, залучення інвестицій в економіку. Протягом 2018 року діяльність Вільнянської районної державної адміністрації була спрямована на покращення соціально-економічного розвитку району, сприяння залученню інвестицій, ефективне використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення, впровадження реформ в галузях освіти та медицини, зміцнення матеріально-технічного стану закладів охорони здоров'я, освіти, культури, і як наслідок – покращення рівня життя жителів району, збереження стабільної суспільно-політичної ситуації, - зазначив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов.

Незважаючи на складний фінансовий стан, майже всі промислові підприємства району продовжують вживати заходи спрямовані на випуск конкурентноздатних видів продукції, оптимізацію структури промислового виробництва, розширення коопераційних зв'язків, освоєння нових ринків збуту виробленої продукції. За 11 місяців 2018 року підприємства району реалізували промислової продукції на 1 мільярд 957 млн.грн, що більше  аналогічного показника  минулого року на 346,97 млн. грн., або на 21,7%. За 2018 рік очікується виконання показника на рівні 2 мільярдів 113 мільйонів гривень. З 21 промислового підприємства району основні обсяги реалізації (97%), формують 9 підприємств. Лідером серед промислових підприємств району залишається ТОВ «Агропроінвест 08», який виробляє 66% всього загального районного обсягу промислової продукції. Нарощує виробництво та реалізацію продукції ТОВ НВП «Ріст» та має  11% від загального обсягу. Також, значний питомий обсяг реалізації промислової  продукції в районі належить: ТОВ «РІДНА ХАТА»  та  ТОВ «Вільнянський молокозавод» по 5%, ТОВ «Ритм»– 4%. По 2 % припадає  ПАТ «Янцівський гранітний кар’єр» та ТОВ «Пожтехніка», 1 % - ТОВ «Муліно Трейд» та ТОВ «ВКП Запоріжпак».

Станом на 01.10.2018 року обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району становив 11,736 млн.дол. США, що склало 1,3% від їх загальнообласного обсягу. За цим показником Вільнянський район займає 2 місце в області.

На сьогоднішній день, за рахунок обласного та місцевого бюджету на умовах співфінансування, триває реалізація проекту «Будівництво нової трансформаторної підстанції та повітряних ліній для електропостачання житлових будинків та вуличного нічного освітлення по вул. Металістів м. Вільнянськ. Загальна вартість проекту 1 млн. 945 тис.грн., в тому числі: обласний бюджет – 1 млн.грн., місцевий – 945,2 тис.грн. У минулому році освоєно 1 млн. 114 тис.грн.

У 2018 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій,  Михайлівською ОТГ  придбано шкільний автобус «Атаман» для Люцернянського НВК.

У 2018 році за рахунок обласного та місцевого бюджету, на умовах співфінансування, впроваджувалися проекти:

«Реконструкція водоводу питної води с. Петрівське Любимівської сільської ради Вільнянського району, вартість проекту 783,7 тис.грн., в тому числі: обласний бюджет – 705,4 тис.грн,;

«Реконструкція водопроводу с. Дружелюбівка Вільнянського району Запорізької області» – 2,4 млн. грн;

«Реконструкція водопровідної мережі до с. Антонівка Вільнянського району Запорізької області» – 1,33 млн.грн.

У 2018 році міською, селищною та сільськими радами району було заплановано 8,4 млн.грн. на виконання заходів з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності, в тому числі на капітальні ремонти було заплановано 1,5 млн. грн., поточні – 6,9 млн.грн. Фактично виконано робіт на загальну суму 8,2 млн.грн.

В районі продовжуються роботи з реконструкції мереж вуличного освітлення населених пунктів. Так, протягом 2018 року за рахунок місцевих бюджетів на територіях міста Вільнянськ, Антонівської, Гнаровської, Любимівської, Максимівської, Михайло-Лукашівської, Московської, Михайлівської, Петро-Михайлівської, Привільненської та Солоненської сільських рад проведено реконструкцію вуличного освітлення, встановлено енергоефективні світлодіодні лампи для освітлення вулиць на загальну суму 3,9 млн.грн. Крім того, за рахунок власних коштів міською та майже усіма сільськими радами реалізовано заходи з організації благоустрою населених пунктів району (реконструкції площ та меморіалів, встановлення дитячих майданчиків тощо) на загальну суму 2 млн. 726 тис.грн. 

У 2018 році продовжувалося виконання заходів районної Програми енергоефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у  Вільнянському районі на 2016-2020 роки. На впровадження заходів Програми виконано робіт на суму 1 млн. 535 тис. грн.

У своєму звіті Дмитро Іванов зупинився на такому важливому питанні, як оновлення автошляхів регіону. Райдержадміністрацією було визначено перелік автомобільних доріг загального користування місцевого значення, на експлуатаційне утримання яких необхідно спрямувати кошти обласного бюджету у 2018 році. Виконані роботи з експлуатаційного утримання автодоріг (ямковий ремонт) площею 3057,27 м2 на загальну суму 1 млн. 126 тис.грн.. Спільно з органами місцевого самоврядування опрацьовано питання щодо виділення коштів із сільських, селищного, міського бюджетів на роботи з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. На теперішній час за рахунок коштів Михайло-Лукашівської сільської ради виконано ремонт автодороги С080517 Михайло-Лукашеве-Миролюбівка на суму 74,4 тис.грн. Крім цього, за рахунок субвенції з державного бюджету обласному бюджету Запорізької області виконано поточний середній ремонт автодороги С080531 Вільнянськ-Новоселівка-Вільнянка в м. Вільнянськ по вул. Запорізькій  протяжністю 1,3 км (сума договору 9 млн. 960 тис. грн..) та проведені роботи з експлуатаційного утримання автодоріг на суму 3 млн. 70 тис. грн., ліквідовано вибоїн на загальній площі 10319 м2. Також виконано аварійний ремонт на окремих ділянках по автодорозі О080512 Вільнянськ–Бекарівка–Новотаврійське та С080526 Значкове–Веселівське–Микільське площею 12163,0 м2, на загальну суму 7 млн. 547 тис. грн.

Вільнянський район – район сільськогосподарського виробництва, має зернову спеціалізацію з розвинутим виробництвом соняшнику. Під урожай 2018 року було посіяно 32267 га зернових та зернобобових культур. Незважаючи на економічні труднощі та відсутність дощів, сільськогосподарськими підприємствами району отримано валовий збір зернових та зернобобових культур 95,1 тис. тонн при середній урожайності 25,9 ц/г. Під урожай поточного 2019 року посіяно озимих 33225 га, в порівнянні з відповідним періодом минулого року посів озимих складає 102,9%. Озимої пшениці посіяно 27066 га, озимого ячменю 2578 га, 3468 га озимого ріпаку. Сільськогосподарськими підприємствами району постійно проводиться поновлення парку сільськогосподарської техніки сучасними високопродуктивними енергозберігаючими машинами та механізмами. Сільгосптоваровиробниками району протягом 2018 року освоєно власних коштів 22,9 млн. грн. для  придбання обладнання та сільськогосподарської техніки. Придбано понад 20 одиниць техніки, в тому числі 3 трактори, 7 сівалок, 4 вантажних автомобілі, 2 комбайни, 4 жатки та інша техніка.

- Особлива увага приділяється підвищенню ефективності використання аграрного потенціалу району. Під час проведення моніторингу сільськогосподарських земель у 2018 році в рамках проведення заходу "Врожай-2018" у Вільнянському районі обстежено землі сільськогосподарського призначення, а саме  96705,18 га (93,3%) з них приватної –74497,31 га, державної – 15419,56 га, колективної власності – 5635,17 га та комунальної власності – 1156,14 га. Згідно обстеження було виявлено 4263,42 га земель державної власності, які використовуються без документів; земель колективної власності без документів – 921,44 га; земель комунальної власності без документів –318,2 га.,- підкреслив Дмитро Іванов.

Районною державною адміністрацією здійснюється комплекс організаційних заходів стосовно взаємодії з правоохоронними органами та іншими органами, а також проводиться робота з питань запобігання  корупції і злочинності, захисту прав, свобод, законних інтересів, життя і здоров’я громадян, прав юридичних осіб, майнових інтересів держави. Аналіз оперативної обстановки на території обслуговування Вільнянського району та результати роботи Вільнянського відділу поліції вказують на те, що  криміногенна  ситуація знаходиться під контролем. Конфліктні ситуації на суспільно-політичному, соціальному та релігійному підґрунті на території району у поточному році не виникали. Загальна кількість кримінальних правопорушень зменшилась.

Райдержадміністрація у минулому році проводила цілеспрямовану та послідовну роботу щодо забезпечення наповнення бюджету. Постійно здійснювався контроль за виконанням дохідної та видаткової частин бюджету. За 2018 рік до загального фонду бюджету району надійшло 146 мільйонів 10 тисяч гривен власних надходжень, що становить 107,9 % до затвердженого плану на 2018 рік. До спеціального фонду бюджету надійшло 15 мільйонів 631 тисяча гривен, що становить 269,5% планових показників. За 2018 рік отримано дотацій та субвенцій з державного бюджету по загальному фонду 299 мільйонів 3 тисячі гривен, що становить 99,1% до планових показників затверджених на відповідний період. За 2018 рік використано коштів загального фонду місцевих бюджетів в цілому по району разом з дотаціями та субвенціями з державного бюджету в загальній сумі 464 мільйони 744 тисяч гривен., або 96,3% плану на відповідний період (482 млн. 539 тис. грн.). Станом на 01.01.2019 року кредиторська заборгованість по заробітній платі та спожиті енергоносії відсутня. 

За 2018 рік до загального фонду районного бюджету  надійшло – 391 мільйонів 515 тисяч гривен, що становить 100,2% до затвердженого в бюджеті обсягу доходів. Власних доходів (без дотацій та субвенцій) надійшло 85 млн. 738 тис. грн., що становить 105,1%  до затвердженого обсягу  в бюджеті.

З основних джерел надходження  доходів районного бюджету  виконаний план:

по податку та збору на доходи фізичних осіб в сумі 85 млн. 523 тис. грн., або на 105,0 %;

по  надходженню від орендної плати за оренду майна комунальної власності в сумі 156,8 тис. грн., або на 130,7 %.

За 2018 рік районний бюджет отримав дотацій з Державного бюджету та обласного бюджету на загальну суму 16 мільйонів 967 тис. грн.

До спеціального фонду районного бюджету за 2018 рік надійшло 8 млн. 462 тис.грн., що становить 174,0%  до затвердженого в бюджеті обсягу доходів на вказаний період.

За рахунок отриманих доходів, в тому числі субвенцій і дотації з Державного бюджету здійснені видатки по загальному фонду в розмірі 388 млн. 26 тис. грн.  План на 2018 рік з урахуванням змін склав 400 млн. 899 тис.  грн., виконання  складає 96,79 %.

Зважаючи на досить непросту соціально-економічну ситуацію в країні, значну увагу райдержадміністрація приділяла реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення. На постійному контролі  райдержадміністрації знаходиться стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності та бюджетної сфери. Заборгованість по заробітній платі на підприємствах комунальної та бюджетної форми власності, станом на 01.01.2019 в районі відсутня.

Одним із основних напрямків у діяльності райдержадміністрації було і залишається забезпечення стабільної роботи закладів охорони здоров'я, підвищення якості та доступності медичного обслуговування населення. Медична допомога населенню району надається Комунальним некомерційним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Вільнянської районної ради на первинному рівні та Вільнянською центральною районною комунальною лікарнею на вторинному рівні. Медичні установи району зберегли тісну співпрацю у роботі первинної і вторинної ланки. На сьогодні в районі існує єдиний медичний простір. Фінансування первинної ланки у загальному обсязі галузі «Охорона здоров’я» району складає 31,3%. Загальна сума затвердженого кошторису на 2018 рік складає 19 млн. 841 тис.грн. На фінансування районних та цільових програм з районного бюджету витрачено 3 мільйони 557 тис. гривень. На утримання лікарні за 2018 рік витрачено 38 мільйонів 351 тисячу гривен., з них державна медична субвенція 82,0%, кошти районного бюджету 18,0%. Фінансування вторинної медичної допомоги на одного мешканця району забезпечено в обсязі 816,57 грн.   (2017 р. – 705,70 грн.). Витрати на забезпечення медикаментами протягом звітного періоду становлять 5 мільйонів 317 тисяч гривен. У структурі загальних витрат на лікування 63,9% становить відпуск медикаментів хворим пільгових категорій.        

Для забезпечення громадян рівним доступом до якісної освіти у районі сформована мережа закладів загальної середньої освіти. В її складі 22 заклади загальної середньої освіти  на 4257 учнів, з них:  1 - І ступеня – 1; 2-  І-ІІ ступеня; 14 - навчально-виховних комплексів; 1 – гімназія, 4 -  І-ІІІ ступенів. В районі працює 21 заклад дошкільної освіти. Функціонування закладів дошкільної освіти у складі НВК дає змогу успішно розв'язувати проблеми наступності дошкільної та початкової освіти, адаптації дошкільнят до навчання у школі, ефективного використання вільних приміщень закладів освіти у сільській місцевості. В закладах дошкільної освіти здобувають освіту 1225 дитини. Показник охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку становить 100%. 

Чималу увагу влада району приділяє здоровому майбутньому молоді З метою забезпечення подальшого розвитку фізичної культури і спорту району, створення умов для реалізації здібностей обдарованої молоді здійснювалася робота по проведенню масових фізкультурно-спортивних заходів   та змагань серед учнівської молоді. У 2018 році вихованці Вільнянської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» взяли участь в обласних змаганнях,  Чемпіонатах України, де завоювали  3 золоті, 2 срібні, 2 бронзові  медалі; Всеукраїнських змаганнях, де завоювали 4 золоті, 2 срібні, 3 бронзові медалі; у Міжнародних змаганнях, де завоювали 1 срібну та 1  бронзову медалі. 

Діяльність районної державної адміністрації протягом 2018 року проводилася відповідно до затверджених перспективного, квартальних та оперативних планів роботи, що дало змогу оперативно вирішувати питання, забезпечувати чітку та злагоджену роботу всіх структурних підрозділів та керівництва райдержадміністрації. З метою забезпечення плідної взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань вироблення узгодженої позиції щодо соціально-економічного та гуманітарного розвитку району, здійснення реформ у сфері децентралізації управління місцевим розвитком у кінці минулого року  створена Вільнянська районна Рада регіонального розвитку. Основними завданнями Ради є: сприяння ефективному використанню економічного потенціалу району, підвищення його інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності; напрацювання оптимальних шляхів дальшого розвитку політично і економічно дієздатного місцевого самоврядування в районі; підготовка пропозицій щодо визначення першочергових заходів оптимізації співпраці територіальних громад з державою, а також забезпечення їх взаємної відповідальності за комплексний розвиток територій. Очолює Раду голова райдержадміністрації. До її складу входять заступники голови та керівник апарату райдержадміністрації, міський, селищний, сільські голови, депутати Запорізької обласної ради, представники об'єднань громадян, керівники сільськогосподарських та промислових підприємств району, волонтери та активні представники громадськості. Рада працює досить плідно та активно. За короткий час вже проведено два засідання Ради. 15 січня на черговому засіданні Ради був затверджений "Перспективний план розвитку Вільнянського району на 2019-2021 роки". Основні напрацювання ради покладені в основу стратегії розвитку територій. 

- Підсумовуючи результати роботи за рік, з упевненістю можна сказати, що в цілому нам вдалося зробити багато важливих справ, забезпечити стабільну суспільно-політичну ситуацію в районі, вчасно і гідно реагувати на реформи, запропоновані державою. Велика подяка за співпрацю всім мешканцям району, депутатам обласної, районної, міської, селищної та сільських рад, міському, селищному та сільським головам, керівникам підприємств, фермерських господарств, підприємцям, працівникам організацій та установ, волонтерам, працівникам апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації за сумлінну, напружену роботу, активну громадянську позицію та сподіваюся на розуміння і подальшу підтримку всієї Вільнянської громади. Запорукою наших досягнень та перемог може бути лише подальша конструктивна співпраця усіх ланок влади, органів місцевого самоврядування, господарського комплексу та громадських формувань району. Впевнений, що всі разом, крок за кроком, й надалі будемо працювати над тим, щоб наш район розвивався, був квітучим та затишним, - наголосив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов.

Публічний звіт голови Вільнянської районної державної адміністрації ІВАНОВА ДМИТРА ЮРІЙОВИЧА за 2018 рік

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації