ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ - ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК РОБОТИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ В 2018 РОЦІ

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Вона є показником досягнень і прорахунків суспільства.

З 1 січня 2018 року відбулося чергове підвищення мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу. Забезпечення заробітної плати працівників не менше мінімальних соціальних стандартів - це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Як не допустити порушення трудового законодавства про працю, обговорили 25 січня на черговому засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

У рамках засідання комісії було заслухано інформацію представників запрошених підприємств та установ які проінформували про стан справ на підпорядкованих підприємствах та зазначили про нарахування заробітної плати не менш, ніж передбачено чинним законодавством.

Під час засідання всім керівникам було запропоновано розглянути можливість підвищення розміру заробітної плати та не допускати випадків нарахування заробітної плати менше мінімального розміру.

Як один із шляхів не допущення додержання мінімальних гарантій в оплаті праці в ході засідання було обговорено питання організації роботи щодо забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в частині державного контролю за додержанням законодавства про працю. Головам сільських рад (ОТГ) було черговий раз наголошено про необхідність відповідально поставитися до організації роботи в даному напрямку та в найкоротші терміни визначити підрозділ та посадових осіб, відповідальних за здійснення повноважень щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Також на засідання були запрошені керівники бюджетних установ району, а саме представники освіти, культури та медицини, які надали інформацію щодо стану виплати заробітної плати працівникам в січні поточного року.

За результатами засідання було вирішено постійно проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед працівників та роботодавців, спрямовану на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації зарплати.

25.01.2018 Управління соціального захисту населення райдержадміністрації