ВКЛОНІМОСЯ ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЮ

Щовесни, коли тануть сніги,                                                      І на рясті просяє веселка, Повні сил і живої снаги          Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

У літературі кожного народу, серед її величних творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Для українців таким поетом, письменником та художником є Тарас Григорович Шевченко, якого величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем і багатьма іншими славетними іменами.

09 березня 2019 року український народ, і весь світ разом із ним, відзначають 205 років від дня народження Тараса Шевченка, а 10 березня схиляють голови перед його світлою пам’яттю, вшановуючи Великого Кобзаря. Великою і святою була любов Шевченка до України. Його непохитна віра й надія в її духовне, національне й соціальне відродження, його візія про майбуття землі української були такі сильні й глибокі, що їх не зламали ані терор, ані заслання та поневіряння.

У бібліотеках Вільнянського району світлій пам’яті Кобзаря присвячені тематичні викладки, виставки літератури «І пензлем і пером свою Україну возвеличив» (Новогупалівська СБФ), «Вогненне слово Кобзаря» (Михайло-Лукашівська СБФ), «Шлях Кобзаря – це шлях народу» (Привільненська СБФ, Михайлівська СБФ), «Шевченко і про Шевченка», «Живуть, Кобзаре любий, поміж нас і голос твій, і слово», «До вас посміхається ранок весняний» (Люцернянська СБФ, Купріянівська СБФ, Дніпровська СБФ, Петро-Михайлівська СБФ, Антонівська СБФ, Максимівська СБФ).

Поетична спадщина Кобзаря налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт. Навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Творчості Шевченка-поета й Шевченка-художника присвячені: літературна година «Єднаєм душі словом Кобзаря» (Новогупалівська СБФ), вечір поезії «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик» (Люцернянська СБФ), шевченківський марафон «Ми чуємо, тебе Кобзарю, крізь століття» (Тернівська СБФ, Солоненська СБФ), літературний флешмоб «Тарасові твори сяють, як зорі» (Гнаровська СБФ), читання вголос «У вінок Кобзареві» (районна бібліотека для дітей), зустріч у літературній вітальні «Любов – це біль: Тарас Шевченко» (районна бібліотека для дітей), літературно-мистецька презентація «Тарас Шевченко-художник», літературні читання «Мій Шевченко» (центральна районна бібліотека).

І, згадуючи слова поета та вшановуючи його пам’ять, ми повинні зробити все можливе, щоб мрія Пророка про українську націю як одну родину, згуртовану в своїй вільній державі, втілилася у життя.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації