«МАСЛЯНА ЩЕДРА ГОСТЕЙ ВСІХ ВІТАЄ, МЛИНЦЯМИ СМАЧНИМИ УСІХ ПРИГОЩАЄ!»

10 березня 2019 року, в останній день Масляної і напередодні Великого посту, православні християни відзначили Прощену неділю. Саме в цей день потрібно пробачити всі образи і попросити вибачення у тих, кого ненароком образили ви, щоб очистити свою душу та з легким серцем увійти у Великий піст.

На площі Фестивальній міста Вільнянська зібралися жителі та гості міста, щоб провести Зиму та зустріти Весну. Театралізоване дійство глядачам представили учасники художньої самодіяльності комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради та сільських будинків культури. Гарний настрій та багато позитивних емоцій подарували вільнянцям учасники колективів художньої самодіяльності міста та району: народні аматорські фольклорні колективи «Богатиряни», «Вечорниці» та «Журавка», вокальне тріо «Осіннє золото», вокальний ансамбль «Віночок», вихованці недільної школи Свято - Володимирського собору.

Присутні на святі діти грали у веселі ігри, водили хороводи із Зимою, Масляною та Весною. Всі учасники ігор отримали солодощі.

Кульмінацією свята стало спалення опудала Зими. З його спаленням наші пращури пов’язували початок нового життя, нових звершень. Тож нехай все погане розвіється попелом, а нове добро проростає з першими паростками Весни.

І, звичайно, Масляна, Весна, Зима пригостили всіх смачними млинцями, які приготували прихожани Свято-Володимирського собору та  солодкими бубликами. Свої чудові кондитерські вироби вільнянцям пропонували учні державного навчального закладу «Вільнянський професійний ліцей».

Відділ культури і туризму райдержадміністрації