УВАГА! У ГОСПОДАРСТВІ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ М, ЗАПОРІЖЖЯ ЗАФІКСОВАНО СПАЛАХ ЗАХВОРЮВАННЯ СВИНЕЙ НА АФРИКАНСЬКУ ЧУМУ

Африканська чума свиней – висококонтагіозне вірусне захворювання, хворіють свині всіх вікових груп, людина не хворіє. Фактори передачі збудника – корми, транспортні засоби, пасовище, виділення хворих тварин, необроблені м’ясо і м’ясопродукти. Вірус може переноситись комахами, птицею, дикими кабанами.

Перебіг хвороби характеризується різким підвищенням температури тіла 40-42 С, відмова від корму, хитка хода, скупчення свиней в одному місці, ціаноз шкіри (посиніння в ділянці живота, внутрішній поверхні стегна). Всі захворілі тварини підлягають знищенню, а тваринницькі приміщення в яких було захворювання можуть експлуатуватися лише через рік після зняття карантину.

Як запобігти занесенню вірусу африканської чуми свиней в господарство?

- забезпечити дотримання всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та підпорядкування діяльність яких, пов’язана з утриманням, забоєм, переробкою свиней та продукції з них вимог ветеринарно-санітарного законодавства щодо роботи в закритому режимі;

- утримувати свиней в закритих приміщеннях;

- обслуговувати тварин лише в змінному спеціальному одязі;

- не дозволяти відвідування господарства стороннім особам;

- не забивати хворих свиней  та не переробляти туші захворілих тварин;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

У разі виникнення підозри щодо захворювання африканської чуми свиней негайно звернутися до управління Держпродспоживслужби у Вільнянському районі та Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини, в якій організоване щоденне чергування з 8.00-19.00 години.

Телефони для справок: (06143) 4-10-19, 4-26-42, 4-12-63, 050-456-22-01, 066-759-89-25.

26.01.2018 Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації