РАЙОН ГОТУЄТЬСЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ

Під керівництвом голови райдержадміністрації Дмитра Іванова відбулася нарада з міським, селищним, сільськими головами, керівниками установ та організацій району з питань підготовки до чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Першим питанням порядку денного розглянуто стан матеріально-технічного та організаційного забезпечення виборчого процесу в Вільнянському районі на виборах Президента України 31 березня 2019 року.

- Виборчий процес наближається до завершення, і нам необхідно спільними зусиллями забезпечити його проходження відповідально, виважено та стабільно, - підкреслив голова райдержадміністрації Дмитро Іванов. Він нагадав, що Законом України «Про вибори Президента України» визначено повноваження, які покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. Зокрема, статтею 39 Закону визначено, що вони зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень.

Для забезпечення підготовки виборів Центральною виборчою комісією прийнято постанову, якою затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Цим планом визначено низку заходів, які повинні виконати місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Нині в районі вже виконано завдання, які були заплановані Календарним планом до сьогоднішнього дня.

- Райдержадміністрацією проводиться відповідна робота щодо підготовки до виборів та матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць. Стан справ з підготовки до виборів знаходиться на контролі та постійно відслідковується. При цьому жоден з представників виконавчої влади та місцевого самоврядування не може втручатися у виборчий процес. Наразі всі дільничні комісії забезпечені приміщеннями, які відповідають усім вимогам. В районі утворені 41 виборча дільниця на постійній основі та 1 спеціальна виборча дільниця, що існує на тимчасовій основі і утворена окружною виборчою комісією (Державна установа «Вільнянська установа виконання покарань (№11)»). Із 42 дільниць 6 – спеціальних (установи виконання покарань) і 36 звичайних, які знаходяться: 17 – в приміщеннях шкіл, 9 – в будинках культури і клубах, 4 – в приміщеннях сільських рад, 3 – в приміщеннях ФАП, 9 – в інших приміщеннях підприємств і організацій. На сьогодні зареєстровано 38691 виборців.  Підбиваючи підсумки, можна запевнити, що дільничні комісії готові до роботи під час проведення виборів, - відзначила керівник апарату райдержадміністрації Світлана Білоконь.

Дмитро Іванов звернув окрему увагу на забезпечення реалізації виборчого права особами з особливими потребами та безпеку громадян і об’єктів під час виборів, забезпечення безперебійної роботи телефонних ліній на виборчих дільницях, охорони виборчих дільниць, виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації та експлуатації виборчих скриньок. Підсумовуючи розгляд питання, голова райдержадміністрації Дмитро Іванов наголосив на відповідальності за проведення виборів усіх учасників виборчого процесу, контроль за всіма системами життєзабезпечення на територіях; транспортне сполучення; своєчасне реагування на всі позаштатні ситуації; громадська безпека та порядок, неприпустимість проведення будь-якої агітації на шляху до виборчих дільниць або при вході на дільниці.

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації