РОЗВИТОК СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ У ВІЛЬНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ

27 березня 2019 року у Вільнянський районній державній адміністрації Запорізької області відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини під керівництвом голови райдержадміністрації Дмитра Іванова. Перед членами комісії постала низка питань щодо соціального захисту малолітніх та неповнолітніх дітей. Одним із домінуючих, стало вирішення питання про поповнення прийомної сімї, яка проживає у місті Вільнянську і виховує вже двох прийомних дітей.

Прийомні батьки, відчуваючи власний потенціал, вирішили надати сімейний затишок та підтримку 9-річному хлопчику та 7-річній дівчинці. Члени комісії одностайним рішенням  погодили влаштування 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться у комунальному закладі «Бердянська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Запорізької обласної ради, до прийомної сім'ї. Наразі готуються необхідні документи: проект розпорядження голови райдержадміністрації та договір на влаштування дітей.

Крім того, було надано дозвіл на вибуття особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа вихованців дитячого будинку сімейного типу. Хлопець виховувався в дитячому будинку сімейного типу протягом 10 років. Після досягнення 20-річного віку, він вирішив вести самостійний спосіб життя. Батьки-вихователі погодились з бажанням свого вихованця бути самостійним, але і надалі готові спілкуватись з ним та надавати необхідну підтримку. На сьогодні у Вільнянському районі функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 24 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, а також - 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому проживає 6 вихованців. З метою захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім‘ї службою у справах дітей Вільнянської районної державної адміністрації постійно здійснюється робота щодо розвитку сімейних форм виховання, активізації національного усиновлення, соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Станом на 31.03.2019 року на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 149 дітей-сиріт  та  дітей,  позбавлених  батьківського  піклування. З  них: 143 дитини  влаштовані до сімейних форм виховання, що становить 95,97 %. На сьогодні з 5 дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться в закладах: 4 дитини – віком старше 14 років; 2 дитини з особливими потребами, які потребують паліативної допомоги.

Служба у справах дітей райдержадміністрації