КНИГА – КАЗКОВА ЛАМПА, ЩО ДАРУЄ ЛЮДИНІ СВІТЛО НА ДАЛЕКИХ І ТЕМНИХ ДОРОГАХ ЖИТТЯ…

День дитячої книги започаткований у 1967 році. Ініціатором його створення стала організація «Міжнародна рада з дитячої книги», а точніше, її засновник - німецька письменниця, журналіст і перекладач Йєлла Лепман. Свято приурочене до дня народження одного з найвизначніших письменників-казкарів - Ганса Х. Андерсена. Ініціатор свята, Йєлла, практично все своє дивовижне життя присвятила дітям та дитячій літературі.

Вона перекладала і редагувала безліч дитячої і юнацької літератури, сама написала кілька книжок для дітей, а також заснувала Міжнародну юнацьку бібліотеку, що представляє собою збірник кращих дитячих книг письменників світу. Один з найбільш успішних проектів даної міжнародної бібліотеки - тематичні виставки творів письменників світу в різних країнах. Йєлла Лепман також організувала премію імені Ганса Х. Андерсена для дитячих письменників, яка вручається 2 квітня кожні 2 роки. Ії лауреатами є понад 40 осіб - ілюстратори та письменники з усього світу, серед яких Астрід Ліндгрен, Джанні Родарі, Туве Янссон і Джеймс Крюс.

До Міжнародного дня дитячої книги для учнів шкіл у бібліотеках міста та району проведені тематичні виставки книг, мультимедійні презентації «В країні незвичайних книг», літературні ігри та конкурси «Книга - найкращий друг», «Казкова феєрія», «Місто дитячих книжок…», під час яких діти в ігровій формі познайомились зі світом дивовижного книжкового розмаїття. Чудовий настрій та незабутні емоції отримали школярі під час складання пазлів на швидкість, book–арт–релаксу з улюбленими казками-розмальовками та майстерного декламування віршів про значення книги у житті людини.

Дитячі книги - енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі. Сьогоднішнє свято - додатковий привід почитати дитині на ніч, «підкинути» їй гарну книгу, а може, й самим перечитати улюблені з дитячих років книги. Або навіть заповнити прогалини минулого і, нарешті, прочитати те, що колись пропустили...

 

Відділ культури і туризму райдержадміністрації