РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ НЕ СПАЛЮВАТИ СУХУ РОСЛИННІСТЬ

Протягом першого кварталу 2019 року на території Вільнянського району зареєстровано 52 пожежі. Під час пожежі загинула одна людина. Вогнем знищено та пошкоджено 17 будівель та споруд, та один легковий автомобіль. Найбільш часто пожежі виникають з причини необережного поводження з вогнем – 35 випадків. Порушення правил пожежної безпеки  при влаштуванні та експлуатації електроустановок призвело до виникнення 6 пожеж.

Порушення правил пожежної безпеки  при влаштуванні та експлуатації пічного опалення спричинило 6 пожеж. Два рази дитячі пустощі з вогнем закінчились викликом рятувальників. Рятувальники занепокоєні - 59,6 % від загальної кількості пожеж, що виникли в районі, це пожежі на відкритих територіях. Горить суха рослинність та сміття на значних площах. Не забувайте, що спалювання сухої рослинності може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових пожеж, розповсюдження вогню  на житловий сектор, лінії електропередач та  газопроводи. Дим біля автомагістралей може призвести до виникнення ДТП.

Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.), ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).

Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки,  караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Якщо ви помітили пожежу, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки — терміново телефонуйте в пожежно-рятувальну службу за номером 101!

Рятувальники закликають усіх жителів району дотримуватись правил пожежної безпеки та  бути відповідальними: берегти довкілля, рідний край та його багатства!

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області