АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ ВРАЗИЛА ЗАПОРІЖЖЯ!

За даними Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, 26 березня на території острова Хортиця були виявлені три трупи диких кабанів, через що територію заповідного острова оголошено карантинною зоною. Для людей та інших тварин інфекція безпечна, але вони можуть стати переносниками хвороби. Тому, в'їзд на територію о. Хортиця з будь-якими тваринами вже забороняють. У десятикілометровій зоні нагляду також впроваджують обмеження на продаж м’яса. 

Африканська чума свиней – висококонтагіозне вірусне захворювання, хворіють свині всіх вікових груп, людина не хворіє. Фактори передачі збудника – корми, транспортні засоби, пасовище, виділення хворих тварин, необроблені м’ясо і м’ясопродукти. Вірус може переноситись комахами, птицею, дикими кабанами.

Перебіг хвороби характеризується різким підвищенням температури тіла 40-42 С, відмова від корму, хитка хода, скупчення свиней в одному місці, ціаноз шкіри (посиніння в ділянці живота, внутрішній поверхні стегна). Всі захворілі тварини підлягають знищенню, а тваринницькі приміщення в яких було захворювання можуть експлуатуватися лише через рік після зняття карантину.

Щоб запобігти занесенню вірусу африканської чуми свиней в господарство необхідно:

- забезпечити дотримання всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та підпорядкування діяльність яких, пов’язана з утриманням, забоєм, переробкою свиней та продукції з них вимог ветеринарно-санітарного законодавства щодо роботи в закритому режимі;

- утримувати свиней в закритих приміщеннях;

- обслуговувати тварин лише в змінному спеціальному одязі;

- не дозволяти відвідування господарства стороннім особам;

- не забивати хворих свиней  та не переробляти туші захворілих тварин;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

У разі виникнення підозри щодо захворювання африканської чуми свиней негайно звернутися до Вільнянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Телефони для довідок: (06143) 4-10-19, 4-26-42, 4-12-63. 

 

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації