ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ, УЧАСНИКІВ АТО (ООС)

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017№1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» управлінням соціального захисту населення Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області (далі-управління), (далі  – учасники Революції Гідності, учасники АТО (ООС)) проводиться робота щодо визначення суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації вищезазначеній категорії осіб.

05 квітня 2019 року розглянута пропозиція від Товариства з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Токарі», (далі - ТОВ «САНАТОРІЙ «ТОКАРІ»). Управлінням станом на 08.04.2019 року до переліку суб’єктів, які надають послуги із психологічної реабілітації учасникам Революції Гідності, учасникам АТО (ООС)) включено ТОВ «САНАТОРІЙ «ТОКАРІ». Цей санаторій відповідає Вимогам до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, затверджених Наказом Міністерства соціальної політики України від 27.04.2018 року № 597.

ТОВ «САНАТОРІЙ «ТОКАРІ» є безпосереднім надавачом послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО (ООС) та учасникам Революції Гідності.  Санаторій знаходиться в мальовничому місті Сумської області, що народжене хвойним лісом та рікою Псел.

ТОВ «Санаторій «Токарі» провадить свою діяльність відповідно до положень Статуту санаторію, видів економічної діяльності та цивільно-правових договорів. Рівень кваліфікації фахівців відповідає вимогам пункту 5 Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 квітня 2008 року № 199, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03 липня 2008 року за № 577/15268. Стаж практичної роботи психологів з клієнтами не менше ніж 2 роки із проведенням супервізії особами з відповідною кваліфікацією, та досвідом надання послуг психологічної реабілітації, в тому числі, учасникам АТО (ООС). Відповідний фаховий рівень працівників закладу, підтверджується документами про освіту державного зразка. Санаторієм розроблені програми психологічної реабілітації, якими передбачено надання відповідних послуг згідно з індивідуальними потребами,  а також методичних та інших матеріалів у сфері надання послуг із психологічної реабілітації.  Послуги із психологічної реабілітації передбачають психологічну просвіту, індивідуальне консультування, психологічну просвіту, підбір методів психологічної реабілітації, психологічну допомогу (терапію), групову терапію, психологічну корекцію та проектування майбутнього, профілактику та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.

Санаторій визначає види послуг із психологічної реабілітації з урахуванням індивідуальних потреб отримувача послуг, визначених за результатами психологічної діагностики, проведеної фахівцем або фахівцями, в разі потреби. Психологічна діагностика проводиться у відповідності до стандарту та протоколів її проведення, що затверджуються Міністерством соціальної політики України. Заклад забезпечує та гарантує ведення, оформлення та зберігання документації із психологічної реабілітації отримувачів послуг (індивідуальних планів психологічної реабілітації, карток психологічного супроводу) з дотриманням вимог законодавства щодо захисту персональних даних отримувачів послуг відповідно до вимог чинного законодавства України. ТОВ «САНАТОРІЙ «ТОКАРІ» співпрацює та залучає на договірних засадах фахівців інших установ, організацій, фізичних осіб, напрям діяльності яких відповідає видам послуг, що надаються, для виконання заходів, зазначених в індивідуальних планах психологічної реабілітації отримувачів послуг. Спеціалісти, які залучаються до надання послуг із психологічної реабілітації, мають належний рівень знань і навичок, кваліфікаційний рівень яких відповідає вимогам, зазначеним у довідниках кваліфікаційних характеристик професій працівників та затверджених закладом посадових інструкцій.

ТОВ «САНАТОРІЙ «ТОКАРІ» забезпечує надання послуг із психологічної реабілітації в окремих кімнатах для індивідуальної роботи (площею не менше ніж 15 м-2) та групової роботи (площею не менше ніж 4 м-2 на 1 особу з розрахунку на максимальну кількість осіб, що можуть залучатися у групи, та додатково 10 м-2 на групу). Станом на 03.04.2019  у ТОВ «Санаторій «Токарі» відсутня заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), підтверджується довідкою ДФС. Послуги з проживання відповідають умовам сертифікації послуг з тимчасового розміщення в курортних закладах оздоровчого характеру.

Для отримувачів  послуг із психологічної реабілітації передбачені 2-х або 3-х місні кімнати для проживання, що відповідають вимогам санітарного законодавства щодо забезпечення достатнього метражу на 1 особу. Заселення в кімнати проводиться з урахування статі та родинних зв’язків. Кімнати укомплектовані достатнім для комфортного проживання умеблюванням та побутовими приладами (кожний номер забезпечений: умивальником, туалетом, душовою кабінкою, дзеркалом, полотенцевисушувачем, ліжком, приліжковою тумбою, індивідуальними освітлювальними приладами, столом,  шафою для одягу з вішалками, стільцями, графином зі склянками, телевізорром, холодильником, кондиціонером або вентилятором). Номери забезпечені санітарними умовами для підтримання особистої гігієни з цілодобовим холодним та гарячим водопостачанням за рахунок власних артезіанських свердловин та власної котельні. Своя автономна котельня, яка дозволяє забезпечувати житлові кімнати теплопостачанням (опаленням), із дотриманням температурного режиму згідно санітарних норм. Є покриття всіх операторів мобільного зв’язку. Категорії отримувачів послуг забезпечуються щоденним харчуванням з дотриманням добових норм відповідно до чинного законодавства. Продукти харчування відповідають вимогам державних стандартів щодо якості та безпеки, мають сертифікати якості. 

Місцезнаходження закладу та місце надання послуг: вулиця Санаторна, буд. 96, с.Токарі, м.Лебедин, Сумська область, 42215

Для отримання послуг із психологічної реабілітації постраждалий учасник Революції Гідності, учасник АТО (ООС) звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання із заявою, складеною у довільній формі, до якої додаються: 

  • копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • копія документа, що підтверджує безпосередню участь в АТО (ООС);
  • копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності для осіб, які мають статус постраждалого учасника Революції Гідності 

Більш детальну інформацію за ТОВ «САНАТОРІЙ «ТОКАРІ» можна отримати за адресою: каб.№ 15, вул. Бочарова, буд. 30, м.Вільнянськ, Запорізька область, за тел. 4 16 29. 

Управління соціального захисту населення Вільнянської райдержадміністрації