КОСТЯНТИН БРИЛЬ ПОДЯКУВАВ НАРОДНИМ ДЕПУТАТАМ ЗА ПІДТРИМКУ ПРАТ «ЗАПОРІЖТРАНСФОРМАТОР»

Завдяки активності народних депутатів України в середу на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України проект закону щодо внесення змін до Податкового кодексу України стосовно деяких питань оподаткування податком на додану вартість.

За словами голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, попередні зміни дозволили іноземним виробникам трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа отримати цінові преференції при здійсненні операцій з ввезення своєї продукції на територію України, а саме звільнення від оподаткування податком на додану вартість та як наслідок – здешевлення продукції на 20%.

- Щиро дякую народним депутатам України за підтримку вітчизняних виробників трансформаторів. Новий законопроект був поданий народними депутатами України, у тому числі Миколою Фроловим. Ними було запропоновано включити до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України та прийняти за основу і в цілому  закон, який покликаний не допустити втрати єдиного стратегічного підприємства в електроенергетичній галузі - ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Також хочу подякувати голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману та Голові Верховної Ради України Андрію Парубію, - підкреслив голова облдержадміністраціїКостянтин Бриль.

Очільник регіону нагадав, що Запорізька область є виробником великого спектра трансформаторів різної потужності та центром трансформаторобудування України. ПрАТ «Запоріжтрансформатор» входить у десятку найбільших світових виробників трансформаторного обладнання та є найбільшим заводом на території Європи.

На жаль, приймаючи бюджет України на 2019 рік, народні депутати прийняли поправку до Перехідних положень Податкового кодексу. Завдяки їм іноземні виробники трансформаторів отримали цінові преференції на два роки. Це, у свою чергу, може призвести до втрати єдиного стратегічного підприємства в електроенергетичній галузі - ПрАТ «Запоріжтрансформатор».

Це підприємство забезпечує робочими місцями близько 3 тисяч осіб. За 70 років існування «Запоріжтрансформатор» здійснював розробку та постачання трансформаторного обладнання для потреб вітчизняних підприємств. На об’єктах електроенергетики України встановлено до 90% трансформаторного обладнання, виготовленого підприємством.

З метою підтримки вітчизняних виробників трансформаторів облдержадміністрацією були направлені звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, а також народних депутатів України від Запорізької області. У результаті народними депутатами України Миколою Фроловим, Максимом Курячим, Ігорем Артюшенком, Сергієм Валентировим, Євгеном Балицьким та Олександром Черненком 07.02.2019 було внесено на розгляд проект Закону України  №10011 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість)». Цим законопроектом запропоновано викласти в новій редакції п. 64 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Сааме він стосується регулювання питання звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, а також виключення положень, що стосуються звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів за кодом УКТ ЗЕД 8504 23 00 00 (трансформатори з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа).

Крім цього, облдержадміністрацією направлено звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Паруб’я щодо сприяння прискореному розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість)».

Звернення щодо доцільності прийняття цього законопроекту на адресу голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної також надійшло від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю