САМОВІЛЬНЕ ВИПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ – НЕПОПРАВНА ШКОДА ДОВКІЛЛЮ

У весняно – осінній період здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, після збиральних залишків та сміття що призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, виникає загроза пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, загибелі людей. При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус – найбільш родючий поверхневий шар, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту.

Разом зі стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.

Спалювання дуже небезпечне для дощових черв’яків, тому що призводить до знищення органічної маси, засушування та ущільнення ґрунту, а у результаті до їх загибелі. 

Згідно зі ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст.39 Закону України «Про тваринний світ», ст.31 Лісового кодексу України та Закону України «Про внесення змін до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» випалювання забороняється. 

 

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації