ПОНАД 354 ТИС ОСІБ ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ НА ЗНО-2019 - СЕРЕД НИХ НАЙБІЛЬШЕ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ ЦЬОГО РОКУ

В Україні завершилась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання - його проходитимуть понад 354 тис осіб. Це на 18 тис більше, ніж торік. Найбільше серед зареєстрованих учасників (понад 53%) випускників шкіл цього року. Більшість з них обирали по 4 предмети для тестування. Далі йдуть учні закладів професійної та вищої освіти, які паралельно з навчанням здобувають повну загальну середню освіту, а отже складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Таких - 37,5%. Цікаво, що цей сегмент учасників обирав переважно по 2 предмети.

Найменше тестування проходитимуть випускники минулих років - їх трохи більше 9%. Вони найчастіше обирали по 3 або 4 предмети.

До ТОП-3 найпопулярніших предметів, які обрали учасники, увійшли:

• українська мова і література (понад 320 тис),
  • історія України (понад 232 тис),
  • математика (понад 146 тис).

Тепер до 30 квітня на інформаційних сторінках учасників розміщуватимуть запрошення-перепустки, де будуть вказані адреси пунктів тестування за кожним предметом. Їх необхідно роздрукувати самостійно. Доступ до сторінки здійснюється за номером сертифіката ЗНО та пін-кодом, зазначеним у ньому.

Основна сесія ЗНО стартує 21 травня тестуванням з математики, а завершується 13 червня оцінюванням з хімії.

Важливо, що упродовж 3-20 травня триватиме додатковий період реєстрації. Ним зможуть скористатися особи, які:

• за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
  • брали участь в антитерористичній операції або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;
  • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;
  • мають складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (для участі в додатковій сесії з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати ЗНО як оцінки за ДПА).

Нагадаємо, що на сайті МОН розміщені графіки творчих конкурсів на бакалаврат до більшості вишів.

За матеріалами Міністерства освіти і науки України