ЗАРОБІТНА ПЛАТА - ОДИН З ІНСТРУМЕНТІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОДОЛАННЯ БІДНОСТІ

Окремі підприємства та приватні підприємці застосовують різні схеми мінімізації заробітної плати своїх найманих працівників, що в свою чергу призводить до скорочення надходжень в бюджет Пенсійного фонду, перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району.

25 квітня, під головуванням  голови райдержадміністрації Дмитра Іванова відбулося чергове за засіданні комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати. Головним питанням порядку денного було обговорення питання про додержання мінімальних гарантій з оплати праці та погашення заборгованості з неї, легалізації зайнятості та заробітної плати на підприємствах району. Забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів - це обов'язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

У рамках засідання комісії було заслухано інформацію представників запрошених підприємств, які проінформували про стан справ на підпорядкованих підприємствах, зазначили про нарахування заробітної плати не менш, ніж передбачено чинним законодавством. Під час засідання, всім керівникам було запропоновано взяти під особистий контроль стан надання звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для уникнення непорозуміння щодо середніх розмірів заробітної плати на підпорядкованих підприємствах в подальшому. Наголошено також керівникам підприємств на доцільності  пошуків можливостей підвищення посадових окладів працівникам.

За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації