СВЯТО КРАСИ СТВОРИЛИ ВІЛЬНЯНЦЯМ НАРОДНІ МАЙСТРИ УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА

Вільнянськ туристичний знову гостинно зустрічав, але тепер щоб поєднати у рамках ІІІ Регіонального фестивалю майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору» серця тих, хто присвятив себе народній творчості, закоханий в українську пісню, танок, гумор; щедрих господарів та господинь, які заради збереження української національної кухні готові поділитися дбайливо збереженими рецептами українського народу, а також своїми кулінарними надбаннями; і нарешті тих, кому безмежно любий цей край тому, що зустрів на його просторах справжніх друзів!

Комунальною установою «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради 01 травня 2019 року на площі Фестивальній у місті Вільнянську проведений ІII Регіональний фестиваль майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору» за підтримки відділу культури і туризму Вільнянської районної державної адміністрації. Свято краси створили вільнянцям народні майстри ужиткового мистецтва, які з радістю ділилися з глядачами своїми уміннями, працювала виставка продаж лікарських трав – травиця Кузмічова Катерина Володимирівна, майстер клас з гончарства провів майстер декоративно-прикладного мистецтва з міста Запоріжжя Олег Павлік та майстер-клас з канзаши провела майстриня Ірина Кагадєй.

Свої роботи на виставці представили народні умільці любительського об’єднання «Вишиванка» КУ «Вільнянський РБКД» ВРР, керівник Галина Федорова, майстри міста Вільнянська та Вільнянського району, а саме: Солоненської сільської ради, Новогупалівської сільської ради, Купріянівської сільської ради, Московської сільської ради, Максимівської сільської ради, Гнаровської сільської ради, Михайло-Лукашівської сільської ради, Матвіївської сільської ради, Тернівської сільської ради, Павлівської ОТГ.

На фестиваль завітали майстрині та учасники художньої самодіяльності з Малотокмачанки Оріхівського району, Преображенської сільської ради Оріхівського району, комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Оріхівської міської ради, комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Долинської сільської ради Запорізького району; Токмацького району та міста Запоріжжя.

З привітальними словами до майстрів та глядачів звернулися начальник відділу культури і туризму Вільнянської районної державної адміністрації  Олена Лук’янчук та Вільнянський міський голова Наталя Мусієнко. «Сподіваюсь, що Регіональний фестиваль майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору», започаткований у 2017 році на території Вільнянського району сприятиме розвитку туризму та народної творчості, популяризації декоративно-прикладного мистецтва, приверненню уваги громадськості до діяльності творчих колективів установ і закладів культури, збереженню історико-культурного надбання нашого народу.», – наголосила Олена Лук’янчук.

Під час проведення фестивалю відбувся великий концерт за участю кращих колективів міста, району та гостей. Прозвучали пісні про вишиванку, рідну країну, кохання, жартівливі українські народні пісні, гуморески. В рамках фестивалю працювала українська національна кухня завдяки активним директорам закладів культури клубного типу району, а саме: Матвіївського сільського центру культури та дозвілля - директор Любов Федько, Широківського сільського будинку культури – директор Олена Наволоцька, Максимівського сільського будинку культури – директор Наталя Ведмідьова, Купріянівського сільського будинку народної творчості та дозвілля – директор Анжела Саведчук, Московського сільського будинку культури – директор Вікторія Болотова.

Начальник відділу культури і туризму Вільнянської районної державної адміністрації Олена Лук’янчук та виконуюча обов’язки директора  комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради Ніна Кагадєй на знак пошани до невтомної праці народних умільців, високої майстерності подякували всім учасникам фестивалю за участь та вручили кожному учаснику подяки і сувеніри, а також подякували всім, хто долучився до організації фестивалю. «Щиросердно бажаю всім учасникам фестивалю -  постійним і тим, хто вперше завітав до нас гарного настрою і натхнення на подальшу творчість, віднайти себе, збагатитись новими ідеями, з користю відпочити та добре запам’ятати тепло дружньої зустрічі, щоб через рік знову зібратись у подорож до Вільнянського району! Чекаємо на Вас!», - такими словами завершила фестиваль Олена Лук’янчук та запросила на спільне фото всіх учасників ІІІ Регіонального фестивалю майстрів народного мистецтва «Світ калинового узору».

Відділ культури і туризму райдержадміністрації