ВІДБУЛАСЬ СПІЛЬНА НАРАДА ІЗ КЕРІВНИКАМИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РАЙОНУ

14 травня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Максима Білого проведено нараду з питання щодо попередження випадків скоєння злочинів, їх розкриття стосовно підприємств агропромислового комплексу району. В нараді прийняли участь начальник Олександрівського міжрайонного відділу Управління поліції охорони Станіслав Войлов, заступник начальника Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП України в Запорізькій області Андрій Шанін,

начальник відділу агропромислового розвитку Вільнянської райдержадміністрації Ганна Шепель, голови сільських рад та керівники сільгосппідприємств Вільнянського району.

В останні роки, рейдерство в аграрному секторі перетворилося на лихо національного масштабу. Йдеться не тільки про протиправне поглинання та силове захоплення сільськогосподарських підприємств. Відбирається врожай, склади, техніка та орендовані паї шляхом махінацій. Буденністю стають силові сценарії із застосуванням зброї, найманців та кровопролиттям.

Основними об'єктами рейдерів частіше стають невеликі акціонерні товариства, хоча під їхні атаки потрапляють і товариства з обмеженою відповідальність. Існують випадки, коли аграрні рейдери нахабно збирають чужі врожаї. Нині зловмисники перейшли на новий формат - вони грабують тих фермерів, які нещодавно отримали грошові кошти від реалізації  сільськогосподарської продукції.

Щоб не допустити таких правопорушень, підрозділи поліції охорони Запорізької області надають послуги з технічної та фізичної охорони майна підприємств, установ, організацій агропромислового комплексу, застосовуючи найсучасніше бездротове обладнання, яке дозволяє відстежувати перебування сільськогосподарської техніки. Працівники оснащенні засобами індивідуального захисту і активної оборони, пристроями зв'язку, сучасним автотранспортом.

Заступник начальника Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП України в Запорізькій області Андрій Шанін зазначив, що в місті Вільнянськ встановлено 22 камери відеоспостереження, відеозапис з яких транслюється на монітори встановлені в черговій частині відділу поліції.

Також, Андрій Шанін наголосив, що у разі виникнення  загрози безпеки людей, скоєння злочину, необхідно не втрачати  дорогоцінний час та одразу дзвонити на єдину телефонну лінію національної поліції за номером 102. Оператор одразу визначає номер телефону та адресу здійснення дзвінка та оперативно може передати інформацію патрульним, які перебувають поблизу місця скоєння злочину. Адже оперативність у реагуванні  один з найважливіших факторів у розкритті злочинів.

За результатами наради  головам органів місцевого самоврядування та аграріям району рекомендовано приділити увагу створенню систем безпеки  за допомогою камер відеоспостереження, систем сигналізації, сервісу моніторингу реєстраційних дій щодо об’єктів нерухомого майна.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації