В РАМКАХ ПІДГОТОВКИ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ЄВРОПИ

В рамках підготовки до відзначення у 2019 році Дня Європи заступник голови райдержадміністрації Оксана Степаненко провела нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб та організацій. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

З нагоди вказаної події на території району заплановано проведення наступних заходів:

- єдиного дня інформування населення;

- у загальноосвітніх та позашкільних закладах - тематичних лекцій, бесід, уроків, виховних годин, зустрічей за «круглим» столом, конкурсів творчих робіт, мультимедійних презентацій, стіннівок, плакатів, малюнків, присвячених висвітленню сутності та ролі Європейського Союзу у сучасному світі та відзначенню Дня Європи;

- у закладах культури - виставок творів європейських авторів, книжкових виставок, викладок літератури, інформаційних експозицій, проведення літературних читань.

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». 

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

В 2019 році День Європи в Україні припадає на 18 травня.  

Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації