ПЕРШОЧЕРГОВЕ ПРАВО НА ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК МАЮТЬ ДІТИ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ОСОБЛИВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ УВАГИ ТА ПІДТРИМКИ

З метою належної організації та проведення оздоровчої кампанії 2019, головою районної державної адміністрації видано розпорядження від 22.05.2019 № 154 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у Вільнянському районі протягом 2019-2021 років», яким створено оперативний районний штаб з координації оздоровчої кампанії 2019 року,

до якого увійшли представники Вільнянського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області, Вільнянського відділення поліції Пологівського відділу ГУНП у Запорізькій області, сектору освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Вільнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вільнянського районного управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, відділу культури і туризму райдержадміністрації, КНП «Вільнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вільнянської районної ради, Відокремленого підрозділу «Вільнянський міжрайонний відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та затверджено план заходів щодо організації і проведення оздоровлення і відпочинку дітей протягом 2019-2021 років.

У Вільнянському районі  планується відкриття  5  пришкільних таборів з денним перебуванням: при Вільнянській гімназії «Світоч» (200 дітей), Матвіївському ЗНВК «Всесвіт» (300 дітей), Вільнянській ЗОШ № 3 (180 дітей), Дружелюбівському НВК (30 дітей). На даний момент вирішується питання про відкриття пришкільного табору з денним перебуванням при Вільнянській ЗОШ № 2 (40 дітей). У Михайлівській сільській раді - 2  пришкільних табори з денним перебуванням: Михайлівський НВК (30 дітей), Люцернянський НВК (30 дітей). У Павлівській сільській раді - 2  пришкільних табори з денним перебуванням: Семененківський НВК (25 дітей), Нововасилівський НВК (20 дітей).

Рішенням Вільнянської районної ради від 22.12.2017 року № 5 затверджено  районну комплексну Програму «Молодь» на  2018-2020 роки. У розрізі реалізації програми «Молодь» виділено з місцевого бюджету 35 тисяч гривень на перевезення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 140 тисяч гривень на оздоровлення дітей шкільного віку осіб, визнаних учасниками бойових дій у ДЗОВ «Мрія» м. Бердянськ та 500 тисяч гривень на харчування дітей у пришкільних таборах з денним перебуванням.

У районі протягом літа 2019 року планується функціонування двох дитячих закладів оздоровлення та відпочинку:  на  території Михайлівської сільської ради - ДЗОВ «Маяк» ПАТ «Мотор Січ» та  Павлівської сільської ради - ДЗОВ «Веселка» КЗ «Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат».

ДЗОВ «Маяк» працюватиме у три зміни: I зміна - з 10.06.2019 по 27.06.2019; II зміна - з 03.07.2019 по 20.07.2019; III зміна - з 25.07.2019 по 11.08.2019 рік. Проектна потужність літнього оздоровчого табору – 450 осіб, кількість відпочиваючих дітей- по 420 осіб.

ДЗОВ «Веселка» працюватиме з 03.06.2019 року по 23.06.2019 рік.  Проектна потужність літнього пришкільного оздоровчого табору – 60 дітей, кількість відпочиваючих дітей - 55 осіб.

Станом на 23.05.2019 року до УДЦ «Молода Гвардія» направлено 3 дітей: 1 дитина із малозабезпеченої сім’ї, 1 дитина-сирота та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування. До МДЦ «Артек» направлено 2 дітей: 1 дитина із малозабезпеченої сім’ї та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування. Спеціалістами сектору у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення райдержадміністрації ведеться база даних з організації оздоровлення та відпочинку дітей, яка формується за заявами батьків дітей (осіб, які їх замінюють). Першочергове право на оздоровлення та відпочинок мають діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації