РОЗПОЧАЛИ РОБОТУ ПРИШКІЛЬНІ ТАБОРИ

Одним із компонентів повноцінного розвитку особистості, запорукою здоров’я та успішного навчання підростаючого покоління є реалізація права на відпочинок та оздоровлення, зокрема у літній період. Саме з цією метою на базі загальноосвітніх навчальних закладів району щорічно організовуються відпочинкові зміни у формі пришкільних таборів з денним перебуванням дітей.

Так, з 27 травня в районі розпочали роботу пришкільні відпочинкові табори для учнів 1-4 класів на базі закладів загальної середньої освіти Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 (180 дітей), Вільнянської гімназії «Світоч» (200 дітей), Матвіївського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Всесвіт» (310 дітей), Дружелюбівського навчально-виховного комплексу (30 дітей). Відпочинком у них планується охопити близько 720 діток. Забезпечено організацію повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; дітей з інвалідністю; дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи; дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей (переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, змагань, спартакіад, відмінників навчання); дітей, які є лідерами дитячих громадських організацій; дітей дитячих творчих колективів та спортивних команд; бездоглядних та безпритульних дітей; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села. Пришкільні табори – важлива складова у забезпеченні організованого відпочинку дітей під час канікул, що дозволяє вирішити працюючим батькам проблему змістовного дозвілля дітей, особливо молодшого віку.

Пришкільні табори – це не лише місце перебування дитини, а й змістовне дозвілля з добре підготовленою програмою культурно-масових заходів.

Щороку міські заклади освіти тісно співпрацюють з Центром дитячої та юнацької творчості ім.Гнаровської м.Вільнянськ, працівники якого за окремим графіком проводять для учнів пізнавальні екскурсії, майстер-класи, вікторини, зустрічі та спільну роботу у різноманітних гуртках та секціях.

В організації роботи пришкільних таборів важливим є питання організації цікавого та змістовного дозвілля дітей. Педагогічними працівниками на період роботи таборів розроблено плани виховної роботи, які включають пізнавально-розважальні заходи спортивно-оздоровчого, еколого-натуралістичного, художньо-естетичного та національно-патріотичного напрямів. Особливу увагу буде приділено заходам, присвяченим Дню захисту дітей, 1 червня в усіх пришкільних таборах відбудуться святкові лінійки, цікаві розважальні програми та конкурси. У таборах забезпечено дотримання належного догляду за дітьми, режиму харчування, денного відпочинку, прогулянок, а також проведення відповідної виховної, фізкультурно-спортивної та культурно-екскурсійної роботи.

Для забезпечення повноцінним харчуванням виділено кошти з районного бюджету в сумі 60,00 гривень в день на одну дитину. Робота в пришкільних таборах спрямована на реалізацію заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що забезпечують організацію дозвілля дітей, відновлення фізичних і психічних функцій дитячого організму, сприяють розвитку духовності та соціальної активності дітей.

Досвід минулих літ доводить, що діти залишаться задоволені своїм відпочинком у пришкільних таборах.

Табори будуть функціонувати з 27 травня по 14 червня 2019 року.

Сектор освіти, молоді та спорту райдержадміністрації