ДО 15 ЛИПНЯ МОЖНА ТИМЧАСОВО ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ НА ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ

Згідно із Законом України «Про Державний реєстр виборців» кожен громадянин має право звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців та отримати інформацію про свої персональні дані, внесені до Державного реєстру виборців і, в разі необхідності, подати заяву  щодо неправомірного включення (не включення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб.

З метою  усунення неточностей  та помилок  під час формування списків виборців для голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року просимо  звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації та уточнити свої персональні дані, внесені в Реєстр.

У першу чергу це стосується виборців:

• яким виповнилось 18 років (будуть голосувати вперше);
  • які виявили неточності у своїх персональних даних під час голосування на виборах Президента України у 2019 році;
  • які змінили прізвище чи місце проживання протягом останнього періоду;
  • які мають інформацію про помилкове включення до списків інших людей, які вже не проживають за адресами, вказаними у списках виборців (змінили місце проживання, померли тощо).

Перелік необхідних документів:

• паспорт особи або тимчасове посвідчення громадянина України, якщо особа недавно набула громадянства України;
  • доручення ( виборець, нездатний пересуватися самостійно, може письмово уповноважити на звернення іншу особу );
  • свідоцтво про смерть ( для виключення померлого виборця );

Тимчасова зміна місця голосування

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на позачергових виборах народних депутатів  України 21 липня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси".

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

До органу ведення Реєстру виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України. Для громадян України — військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Звертаємо увагу що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) або подання в електронному вигляді законодавством не передбачено.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день голосування на позачергових виборах народних депутатів  України 21 липня 2019 року на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день голосування на позачергових виборах народних депутатів  України 21 липня 2019 року за її межами, може звернутись із заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Звертаємо увагу, що заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на  позачергових виборах народних депутатів  України 21 липня 2019 року, тобто до 15 липня 2019 року включно.

Ознайомитися з відомостями та тимчасово змінити виборцю місце голосування можна у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою  м.Вільнянськ, вул. Бочарова, 12, райдержадміністрація, 4 поверх,  каб. № 36, 37,  понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 15.45. Перерва з 12.00 до 12.45. У суботу та неділю з 8.00 до 16.00. Контактні телефони: 4-09-12.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації