ОЙ, НА ІВАНА, ТА Й НІЧКА МАЛА

Липень вступив в свої права, а значить всі відзначать одне з найцікавіших свят у році-день Івана Купала. Традиційно свято відзначають в ніч з 6 на 7 липня. Це, мабуть, єдине язичеське свято, яке збереглось до сих пір і  на яке майже не вплинуло християнство. Це свято відзначають по території всієї України. Згідно з легендою в цю ніч грали весілля Купала та Марени-це символізувало союз чоловічого і жіночого начал, двох стихій (Купало-втілення вогню, Марена-води).

У закладах культури клубного типу Вільнянського району пройшла низка заходів присвячена календарному, обрядовому святу – Івана Купала. У неділю 07 липня в населених пунктах району відбулися театралізовані дійства та святкові концерти до свята Івана Купала «Ой на Івана, та й на Купала». Учасники святкових заходів розповідали про звичаї та обряди Купальської ночі, дівчата плели віночки, викликали містичних персонажів, співали обрядові пісні, виготовляли Марену та Купала, проводили ігри та конкурси, водили хороводи навколо купальського вогнища, стрибали через нього на знак очищення від всього негативного. Художні колективи закладів культури клубного типу підготували яскраву концертну програму. Родзинкою стало запалювання купальського вогнища.

Згідно з повір’ям рівно опівночі розквітає папороть. У природі ця рослина не цвіте, але до сьогоднішнього дня збереглися легенди і казки про те, що саме в цю чарівну ніч народження щирої любові, злиття вогню і води відбувається диво-з’являється квітка щастя, удачі і благополуччя. Квітку шукають всі, але знаходять лише парами, причому побачити його можуть тільки по справжньому закохані.

Святкові заходи подарували учасникам дійства незабутні емоції та гарний настрій.

Відділ освіти і культури райдержадміністрації