«ЧАРИ КУПАЛЬСЬКОГО ВОГНЮ»

На початку липня українці святкують Івана Купала – одне з найбільших стародавніх магічних слов'янських свят. 06 липня 2019 року театралізоване свято «Чари купальського вогню» відбулося на площі біля ставка с. Гнаровське. В концертній програмі прийняли участь колективи художньої самодіяльності комунальної установи «Вільнянський районний будинок культури та дозвілля» Вільнянської районної ради:

народний аматорський вокальний ансамбль «Вільняночка», керівник Ніна Кагадєй та підготовча група колективу – молодіжний вокальний ансамбль «Віночок», керівник Тетяна Охріменко.

07 липня 2019 року ці колективи виступили з концертною програмою перед жителями та гостями села Новогупалівка. Глядачі схвально сприймали виступи як основного складу «Вільняночки», так і чарівних дівчат «Віночка», танцювали та співали разом із самодіяльними артистами. Свята пройшли у домашній, дружній  атмосфері і подарували глядачам і учасникам незабутні емоції та гарний настрій.

Святкування Івана Купала відбулися в багатьох селах Вільнянського району: селищі Кам’яне, селах Купріянівка, Широке, Михайлівка, Матвіївка та ін. Ведучі свята розповідали про звичаї та обряди Купальської ночі, дівчата плели віночки, викликали Водяного з русалками. Учасники свята співали обрядові пісні, виготовили Марену та Купала, проводили ігри та конкурси, водили хороводи навколо купальського вогнища, стрибали через нього на знак очищення від всього негативного.

Відділ освіти і культури райдержадміністрації