ПОСИЛЕННЯ БОРОТЬБИ З НЕЗАКОННОЮ ТОРГІВЛЕЮ

З метою ліквідації осередків незаконної торгівлі у Вільнянському районі, розпорядженням голови районної державної адміністрації створено та затверджено склад робочої групи для здійснення систематичних рейдів. У І півріччі 2019 року робочою групою щотижнево проводилися рейди по виявленню  торгівлі в невстановлених місцях і особлива увага приділялася забезпеченню правил торгівлі на території центрального ринку м. Вільнянськ, вулицях міста та сіл.

Всього за І півріччя 2019 року робочою групою було проведено 27 таких рейдів та виявлено 19 випадків незаконної торгівлі продуктами харчування. В результаті перевірок складено 17 протоколів щодо порушення правил торгівлі та  ліквідовано 17 місць незаконної торгівлі. Крім того, даним розпорядженням затверджено заходи щодо запобігання виникнення незаконної торгівлі на території району а саме:

-  забезпечити функціонування «гарячих ліній» з питань ліквідації незаконної торгівлі.

- обов’язково виділяти місця для розміщення додаткових майданчиків з реалізації продовольчої продукції товаровиробниками та населенням;

- забезпечити проведення щотижневих ярмарок із залученням місцевих товаровиробників продовольчих товарів;

- проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу відносно можливості реалізації продукції на агропродовольчих ринках та ярмарках, а також щодо фактів  виявлених правопорушень,  ризиків придбання продукції на незаконних ринках.

Для торгівлі власною продукцією безпосередньо виробниками, фермерами та  іншими  суб’єктами  господарської діяльності  місцевою владою створюються  всі необхідні сприятливі умови. Для реалізації сільськогосподарської продукції в м. Вільнянськ функціонують:

• торгівельні ряди по вул. Бочарова на 20 місць;
  • торгівельний комплекс ПП «Укрспецпромгруп-ЛД» (пров. Гнаровської) на 12 торгівельних місць;
  • можлива торгівля різноманітною продукцією безпосередньо з автотранспорту.

На території центрального  ринку в м. Вільнянськ відведені спеціальні місця для торгівлі продукцією власного виробництва населенням, а саме:

• в критому павільйоні для реалізації м’яса та молочної продукції на 110 місць;
  • в закритих рядах для реалізації сільськогосподарської продукції на 50 місць;
  • облаштовано спеціальний майданчик для торгівлі безпосередньо з автотранспорту на 15 місць.

Крім того, на території ринку працює магазин з реалізації молочної продукції власного виробництва  ТОВ «Вільнянський молокозавод».

Протягом І півріччя 2019 року сільськогосподарські підприємства району взяли участь в 26 ярмарках, як в районному центрі так і в м. Запоріжжя, на яких було реалізовано продукції на загальну суму 758,4 тис. грн. Організація таких ярмарок перш за все дає можливість сільгосптоваровиробникам реалізовувати власну продукцію та забезпечити населення  сільськогосподарською продукцією за доступними цінами, які на 10-15% нижче ніж у торгівельній мережі.

З питань, що стосуються несанкціонованої (незаконної) торгівлі при райдержадміністрації працює «гаряча лінія» і  кожний бажаючий може зателефонувати за тел. 4-13-73 та висловити свої побажання або зауваження.

Сектор економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації