ПІДГОТОВКА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО РОБОТИ В НОВОМУ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

У Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Джерело» Міністр освіти Лілія Гриневич провела робочу нараду з питань підготовки закладів освіти до роботи в новому 2019/2020 навчальному році. Нарада відбулася за участю голів та керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, керівників закладів освіти інтернатного типу, закладів вищої та позашкільної освіти.

Взяли участь у нараді з питань підготовки  закладів освіти до роботи у новому навчальному році і представники Вільнянського району: начальник відділу освіти і культури райдержадміністрації Олена Лук'янчук та директор комунальної установи «Центр з обслуговування, координації діяльності та розвитку освітніх закладів» Вільнянської районної ради Лариса Ганова.

- За час упровадження Нової української школи стало зрозуміло, що все, що робиться, ґрунтується на великій співпраці, починаючи з Міністерства та закінчуючи вчителем у кожній школі. Нині ми з вами разом здійснюємо реформу освіти. У процесі змін завжди виникає багато питань, тому наша головна мета – почути один одного, відповісти на запитання, що турбують, та злагоджено разом бути готовими до нового навчального року. У новому навчальномур оці буде продовжено реформу Нової української школи. Цього року до неї долучиться ще близько півмільйона українських школярів, які будуть навчатися в новому освітньому просторі. Будь-яка реформа неможлива без вкладаннякоштів та фінансового забезпечення. Держава збільшує фінансування освіти,  на 2019 рік передбачено 246 млрд грн коштів, - звернулася до учасників наради Лілія Гриневич.

Як наголосила пані Міністр, під час реформування планується впровадити нові стандарти освіти, покращити матеріально-технічну базу освітніх та наукових закладів, залучити кращих педагогічних та наукових працівників і запровадити справедливу і прозору систему фінансування галузі освіти та науки. Реформа також має на меті підвищення престижу педагогічної та наукової праці.

Закладам освіти району на новий навчальний рік на придбання дидактичних матеріалів, меблів, комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного обладнання для Нової української школи виділено кошти на загальну суму 1 074 398 тис грн. На сьогодні закладами освіти практично освоє нокошти на придбання комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного обладнання на загальну суму 472 505 тис грн.

Освоюються кошти на придбання дидактичних матеріалів на загальну суму 255 519 тис грн. та  меблів на загальну суму 346 374 тис грн.

До 1 вересня всі заклади освіти будуть готові приймати учнів. Деякі  питання ще будуть вирішуватися впродовж навчального року, проте, це не зашкодить навчальному процесу.

Відділ освіти і культури райдержадміністрації