ЧЕРЕЗ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ДІТЕЙ НА ГРВІ ШКОЛИ МІСТА ЗАКРИВАЮТЬСЯ НА КАРАНТИН

Епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищений у 21 областях України та в Києві. Про це повідомили у Центрі грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Міністерства охорони здоров’я України. Понад 64% хворих – це діти до 17 років.

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, діти до 17 років серед захворілих склали 67%. Максимальний показник захворюваності зареєстровано серед дітей вікової групи 0-4 роки – 2515,5 на 100 тисяч.

Госпіталізовано за цей період 197 осіб, у тому числі 151 (77%) дитина. У вірусологічній лабораторії ЗОЛЦ на четвертому тижні 2018 року було визначено 4 позитивних результата по вірусу грипу В, при дослідженні хворих методом люмінесцентної мікроскопії – 5 позитивних результатів, у тому числі 3 – грип В, 2 – парагрип. Всього з початку сезону грипу та ГРІ із 101 досліджень в полімеразно-цепній реакції (ПЛР) визначено 11 позитивних результатів по вірусу грипу В, в інших методах досліджень – 6 позитивних результати по вірусу В. Із 33 досліджень в ПЛР на віруси гострих респіраторних інфекцій 12 - ріновіруси, в інших методах досліджень – 6 – віруси парагрипу, 4 – аденовіруси, 1 - RS-вірус. Летальних випадків від грипу та його ускладнень в поточному сезоні не зареєстровано.

За даними інформації  щодо захворюваності на гострі респіраторні інфекції   протягом 27.01.-30.01.2018 кількість хворих серед дітей Вільнянського району зросла і перевищила епідемічний поріг.

В порівнянні з минулим тижнем щодо захворюваності на гострі респіраторні інфекції 5-го тижня кількість хворих серед дітей Вільнянського району  різних вікових категорій зросла:

– у віковій категорії до 4 років на 38%, або на 202 випадки;

– у віковій категорії від 5 до 14 років – на 56%, або на 284 випадки;

– у віковій категорії від 15 до 17 років – на 59%, або на 99 випадків;

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на ГРВІ з 01.02.2018 року призупинено навчальний процес у трьох школах міста (Вільнянська гімназія «Світоч», Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3).

Важливо!  Для профілактики грипу і інших ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекції, це особливо важливо для дітей.  Також необхідно пам'ятати, що інфекція легко передається через брудні руки. Якщо все-таки з'явилися симптоми захворювання, необхідно пам'ятати, що є можливості для зменшення негативних наслідків для здоров'я і життя. На сьогодні доступна незчисленна кількість засобів, але для населення важливо не випробувати усі фармацевтичні препарати, а якнайшвидше звернутися до лікаря, який призначить необхідне лікування.

31.01.2018 Сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації