ГОТОВНІСТЬ ОБ’ЄКТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ТА ЖКГ РАЙОНУ ДО ОСІННЬО-ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ 2019/2020 СТАНОВИТЬ 90%

Одним із питань порядку денного засідання колегії райдержадміністрації було визначено питання про підготовку об'єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Як повідомила начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства-головний архітектор району райдержадміністрації Оксана Сосна, об’єкти соціальної сфери та житлово-комунального господарства району підготовлено на 90%.

У м. Вільнянськ теплопостачання житлового фонду та об’єктів соціальної, виробничої сфери будуть забезпечувати комунальні котельні міської ради по вул. Каштановій, 1, пров. Шкільний, буд. 5 та вул. Козацька, буд. 20, які орендує ОВУЖКГ м. Вільнянськ. Теплопостачальне підприємство в попередньому опалювальному сезоні 2018/2019 років забезпечило стабільну подачу теплової енергії до об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери м. Вільнянськ. Згідно заходів по підготовці теплового господарства ОВУЖКГ м. Вільнянськ до роботи в опалювальний період 2019/2020 років, станом на 01.09.2019 проведено ремонтні роботи по всім трьом котельням м. Вільнянськ на загальну суму 180,0 тис. грн., що на 80,0 тис. менше показників 2018 року. Виконані роботи з очистки поверхонь нагріву котлів, ремонт футеровок та обмуровок, проведено ремонт магістрального трубопроводу теплової сети по вул. Зачиняєва, капітальний ремонт електродвигунів насосних агрегатів, капітальний ремонт зовнішнього освітлення котельні № 5, завершується ремонт блоків МН-120 №№1-6, продовжуються роботи з відновлення теплової ізоляції трубопроводів теплових мереж. Станом на 01.09.2019, комунальні котельні міста готові до роботи в зимовий період на 90%. Котельні закладів охорони здоров’я проводять  підготовку до осінньо-зимового періоду згідно графіку. КНП «Вільнянська районна багатопрофільна лікарня» Вільнянської районної ради замовлено проект на реконструкцію вузлів обліку газу, укладено договір на перевірку протипожежного стану димових та вентиляційних каналів котелень. На котельнях закладів освіти завершується підготовка до опалювального сезону.

Житловий фонд м. Вільнянськ становить 76 житлових багатоквартирних будинків, з них: ОСББ – 10, будинки громадської (комунальної) власності – 66 (у т.ч.  на централізованому опаленні – 33 будинки). Станом на 01.09.2019, житловий фонд багатоповерхової забудови готовий до опалювального сезону на 90%, що не відрізняється від рівня підготовки минулого року. Багатоповерховий житловий фонд сільської місцевості району централізованого теплопостачання не має і користується індивідуальним опаленням. Підготовка житлового фонду в сільській місцевості забезпечується силами сількомунгоспів та самими власниками будинків.

Заклади охорони здоров’я готуються до осінньо-зимового періоду згідно графіку. У приміщеннях медичних закладів проводяться поточні ремонти, заміна дверних та віконних блоків, ремонт інженерних мереж. Готовність закладів охорони здоров’я до роботи в зимовий період становить 90%.

Навчальні заклади району також проводять підготовку до осінньо-зимового періоду згідно затверджених заходів. Станом на 01.09.2019, готовність шкіл до роботи в осінньо-зимовий період становить 90%. Дошкільні заклади району також готові до зими на 90%.

Закладами культури району проведена відповідна робота з підготовки до осінньо-зимового періоду. За рахунок районного бюджету виконано роботи з поточного ремонту приміщень дитячої художньої школи, дитячої музичної школи, районного краєзнавчого музею, центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей.

Розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії становлять 100%.

Підсумовуючи ці дані, голова райдержадміністрації Дмитро Іванов підкреслив, що, з метаю належної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період, розроблено та затверджено заходи з підготовки населених пунктів Вільнянського району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 років. Заходами передбачено підготовчі та ремонтні роботи на котельнях і теплових мережах міської ради. Органам місцевого самоврядування, власникам котелень, виробникам послуг з теплопостачання рекомендовано виконати перевірку та ремонт котельного обладнання. Власникам житлового фонду, виробникам послуг з утримання будинків рекомендовано забезпечити організацію поточного ремонту жилих будинків, безаварійну роботу та належний технічний стан димовентканалів. Бюджетним установам району необхідно забезпечити профілактичні, діагностичні, ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери, забезпечити створення необхідних запасів палива для котелень, що обслуговують заклади освіти, охорони здоров’я, культури і туризму. Також, заходами передбачена своєчасна підготовка зовнішніх інженерних мереж, об’єктів благоустрою та виробничої сфери. Тож нині всі керівники мають приділити максимальну увагу завчасній підготовці до осінньо-зимового періоду та контролю за виконанням завдань по всіх напрямках.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації