ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ НАССР

В районній державній адміністрації проведено нараду з питання впровадження системи безпечності харчових продуктів НАССР та дотримання вимог законодавства при використанні, зберіганні та транспортуванні засобів захисту рослин. В нараді прийняли участь керівники сільськогосподарських підприємств району, провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Сергій Біденко та в.о. начальника Вільнянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Ольга Бабікова.

В ході наради було зазначено, що всі суб’єкти господарювання, що здійснюють операції із вирощування, транспортування, приймання, обробки, зберігання, відвантаження, експортування та переробки зерна є операторами ринку харчових продуктів та повинні дотримуватись низки чинних нормативно – правових актів.

Однією із вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є впровадження системи НАССР. Система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) - система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

Присутнім надано роз’яснення стосовно вимог чинного законодавства в частині обов’язків операторів ринку та вимог щодо застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.

Під час заходу було наголошено, що вже 20 вересня 2019 року настає кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції НАССР має бути впроваджена на всіх українських підприємствах. Це стосується й малих потужностей, діяльність яких так або інакше пов’язана з харчовими продуктами.

Аграрії району були ознайомлені з відповідальністю за не виконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях системи НАССР, яка тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

За результатами наради сільгосппідприємствам району рекомендовано розробити та запровадити на підприємствах ефективну систему НАССР, що дозволяє контролювати усі небезпечні фактори, які можуть бути у харчовому продукті.

Також, на  нараді розглядалося питання дотримання вимог законодавства при використанні, зберіганні та транспортуванні засобів захисту рослин. Учасникам наради було наголошено, про застосування більш безпечних видів пестицидів що пройшли державну реєстрацію та включені в перелік дозволених до застосування. Особлива увага була приділена до питань дотримання техніки безпеки під час використання засобів захисту рослин.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації