ПИТАННЯ НЕСВОЄЧАСНОЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - ОДНА З НАЙГОСТРІШИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ

26 вересня відбулося чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати

Головним питанням порядку денного було обговорення питання про додержання мінімальних гарантій з оплати праці та погашення заборгованості з неї, легалізації зайнятості та заробітної плати на підприємствах району.

Під час засідання обговорювалося питання виникнення заборгованості по заробітній платі на Вільнянській дільниці водовідведення "КП "Облводоканал" Запорізької обласної ради, при цьому було зазначено що заборгованість частково погашена та до 01.10.2019 планується погасити в повному обсязі заборгованість із заробітної плати перед працівниками підприємства, що виникла станом на 01.09.2019.

Також, на засідання були запрошені керівники підприємств, установ, організацій району, на яких згідно інформації Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме деякі працівники отримали заробітну плату в розмірі менше встановленого законодавчого розміру.

Під час засідання, всім керівникам було запропоновано вжити відповідні заходи направлені на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та взяти під особистий контроль стан надання звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (персоніфікація)  для уникнення непорозуміння щодо середніх розмірів заробітної плати на підпорядкованих підприємствах в подальшому.

За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації