ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРЕДСТАВЛЕНА ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

За підтримки проєкту «ПРОМІС» в облдержадміністрації відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Першочергові потреби органів місцевого самоврядування з підвищення кваліфікації кадрів». У заході взяли участь начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД Артур Бойко, експерти проєкту, представники громад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

У рамках проєкту «Партнерство для розвитку міст» («ПРОМІС») за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади спільно з Національною академією державного управління при Президентові України було розроблено професійну програму підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань місцевого економічного розвитку, яка була погоджена Нацдержслужбою України.

- Нині ми можемо говорити про систематизацію знань. Програма навчання враховує всі потреби та всі реформи, які відбуваються в системі державної та виконавчої влади, органах місцевого самоврядування. До громад наближають усі потрібні послуги, а ви повинні знати, як їх покращити, як залучати інвестиції у громаду. Все це базується на фахівцях, які готові сприймати, навчатися та розвиватися в сучасних умовах, - зазначив  Артур Бойко.

Головний експерт проєкту ПРОМІС Олександр Ігнатенко розповів його про роботу.

- Українсько-канадський проєкт «Партнерство для розвитку міст» у чотирьох регіонах України допомагає органам місцевого самоврядування. Це у Запорізькій, Полтавській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Основний аспект проєкту — зміцнення економіки громад, – повідомив Олександр Ігнатенко.

За словами фахівців, професійна програма спрямована на здобуття знань державними службовцями і посадовими особами місцевого самоврядування щодо принципів місцевого економічного розвитку, методів, інструментів і фінансових можливостей для їх реалізації, та як результат - здатності ефективно сприяти місцевому економічному розвитку у практичній площині.

Програма включає вивчення таких тем: «Основи місцевого економічного розвитку»; «Демократичне врядування»; «Методологія та сучасна практика стратегічного планування»; «Маркетинг і брендинг території»; «Інвестиції як інструмент місцевого економічного розвитку»; «Підтримка розвитку місцевого бізнесу та підприємництва»; «Розвиток трудових ресурсів»; «Механізми фінансування місцевого економічного розвитку»; «Моніторинг місцевого економічного розвитку та оцінювання результатів»; «Гендерні засади місцевого економічного розвитку»; «Стратегічне екологічне оцінювання»; «Управління проєктами місцевого економічного розвитку» тощо.

Учасники заходу також обговорили сучасні методи й підходи до навчання за професійними програми з підвищення кваліфікації державних службовців.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА