НА ВІЛЬНЯНЩИНІ УВІЧНИЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯ АТО ЮРІЯ ДМИТРІЄВА

Загиблі воїни – герої незалежної України! Пам’ятаймо усіх, хто хоробро захищав свою Батьківщину, хто віддав своє життя за свободу рідної землі! Імена тих, хто не повернувся живим з війни, але до кінця виконав свій військовий обов’язок по захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, навічно увійдуть в історію Вільнянського району. Їх імена викарбовано на меморіальних дошках, що стали своєрідними оберегами для навчальних закладів, у яких свого часу навчались справжні вільнянські герої.

Вони вже на небесах, але назавжди залишаться разом з нами, як символи любові до рідної землі, прикладом мужності, відваги і самопожертви. З нагоди Дня захисника України у м. Вільнянськ урочисто відкрито пам’ятний знак майору міліції, добровольцю, учаснику антитерористичної операції Юрію Дмитрієву (позивний «Сміт»), який загинув від кулі російського снайпера під Пісками у липні 2015 року. Монумент встановили на початку вулиці, що названо іменем героя, поблизу школи-інтернату, над яким традиційно шефствують запорізькі правоохоронці. Вшанувати героя  прийшли рідні та близькі, товариші по зброї, колеги, представники влади, співробітники Національної поліції та жителі міста.

Юрій Дмитрієв вступив до лав міліції у 1995 р., був одним із найкращих оперуповноважених району, затримав десятки небезпечних злочинців, допоміг повернутися до нормального життя багатьом дітям із проблемних родин. У 2011 р. він вийшов на пенсію, але з початком російської агресії у 2014 році пішов командиром взводу до батальйону «Скіф», а згодом перевівся до полку особливого призначення «Дніпро-1». Відзначивши вдома п’ятдесятиріччя, Юрій Іванович повернувся на фронт. При виконанні бойового завдання поблизу сел. Піски на Донеччині бійця важко поранила куля снайпера. У лікарні ім. Мечникова герою зробили дві складні операції, але 31 липня 2015 року Юрія Дмитрієва не стало.

До учасників мітингу звернулися заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, голова райдержадміністрації Дмитро Іванов, голова районної ради Андрій Салякін, міський голова Наталя Мусієнко, керівник обласного осередку профспілки атестованих працівників МВС України Віктор Нестеренко, командир роти полку «Дніпро-1» Ілля (позовний «Шухевич»). Обряд освячення меморіалу провів протоієрей Вячеслав. Воїнів, які полягли за Україну, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Указом Президента України від 10 жовтня 2015 року № 573 мужнього правоохоронця нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), а у вересні 2017 року відзначено орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня (посмертно). На Вільнянській ЗОШ № 1, яку закінчував Юрій Дмитрієв, та на будинку, де він жив, Вільнянскому РВ поліції установлено меморіальні дошки.