ВІЛЬНЯНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ УДОСКОНАЛЮЮТЬ СВОЇ ЗНАННЯ ЩОДО НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ ПОТЕРПІЛИМ НА ПОЖЕЖАХ І ПРИ АВАРІЯХ

Рятувальники щодня ліквідовують надзвичайні ситуації  різного характеру, під час яких інколи  виникає потреба у домедичній допомозі потерпілим. Тому вогнеборці постійно удосконалюють свої знання під час проведення службової підготовки. Согоднішній день не виняток - у Вільнянському підрозділі ДСНС відбулось практичне заняття з медичної підготовки. Начальник медичної служби ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юрій Трофімов навчав рятувальників надавати першу долікарську допомогу потерпілим на пожежах і при аваріях.

Бійцям нагадали основні правила, які є обов’язковими при проведенні штучного дихання та правила проведення зовнішнього (непрямого) масажу серця. Ще раз повторили, як допомогти потерпілому при отруєнні чадним газом. Також рятувальники мали змогу удосконалити свої знання щодо надання першої допомоги у разі кровотечі (капілярної, венозної, артеріальної) та допомоги у разі переломів. Окрім того присутнім розповіли про надання першої долікарської допомоги у разі непритомності. Згадали й заходи першої допомоги потерпілому від ураження електричним струмом, блискавкою та при тепловому ударі. Навчання супроводжувалось практичним відпрацюванням заходів за допомогою манекену.

Загалом, заняття пройшли ефективно, кожен мав змогу спробувати надавати основні види допомоги та отримати кваліфіковані рекомендації від фахівця медичної служби.

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області