ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНИХ ПЛАТ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЛАТИ ЄСВ - СЕРЕД ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Дотримання норм трудового законодавства та своєчасності сплати єдиного соціального внеску всіма суб’єктами господарювання стала головною темою засідання комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати, яке відбулося під головуванням голови райдержадміністрації Дмитра Іванова.

На засідання були запрошені керівники підприємств, установ та організацій району, на яких спостерігається мінімізація заробітної плати, а саме ці підприємства виплатили заробітну плату своїм працівникам, нижче мінімально встановленого рівня або не здійснили доплату ЄСВ до мінімального розміру.

Не залишилося без уваги і питання виплати заробітної плати безпосередньо керівникам підприємств. На жаль, на сьогодні залишились ще декілька підприємств району де керівнику виплачується заробітна плата на рівні або менше мінімального розміру, що може свідчити про ухиляння від податків та сплату заробітної плати у «конвертах».  

Під час проведення засідання головою райдержадміністрації було зазначено, що легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом надходжень в бюджет Пенсійного фонду, яка сприяє проведенню соціальних реформ та позитивно впливає на добробут кожного мешканця нашого району. Тому роботодавцям слід зосередити увагу на обов’язковому оформленні трудових відносини з найманими працівниками. Не допускати виплати заробітної плати в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, несвоєчасної виплати заробітної плати, або ж виплати її у «конвертах».

Запрошені керівники надали інформацію про стан справ на підпорядкованих підприємствах та причини нарахування заробітної плати працівникам на рівні або менше законодавчо встановленого розміру.

 Під час засідання, всім керівникам було запропоновано взяти під особистий контроль стан надання звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для уникнення непорозуміння щодо середніх розмірів заробітної плати на підпорядкованих підприємствах в подальшому. Наголошено також керівникам підприємств на доцільності  пошуків можливостей підвищення посадових окладів працівникам.

За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації