СПІЛЬНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ЗАЙНЯТОСТІ, ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Служба зайнятості всебічно сприяє залученню людей з обмеженою працездатністю до сфери соціально-трудових відносин, уникненню упередженого ставлення до них з боку роботодавців. Особи з інвалідністю такі ж клієнти служби зайнятості, як й інші. Саме з метою привернення уваги до цієї категорії клієнтів, служба зайнятості говорить про неї окремо.

Тому в рамках всеукраїнської Декади зайнятості для людей з інвалідністю Вільнянською районною філією Запорізького обласного центру зайнятості 20 листопада проведено виїзний прийом безробітних на базі Вільнянської міської ради за участі секретаря міської ради С.Шраменко.

Мета заходу - надання інформації та спільне вирішення проблем  зайнятості особам з інвалідністю, особливості працевлаштування та їх соціальний захист.

Завідувач сектору профорієнтації Н.Прасолова  наголосила: «Особа з інвалідністю - не означає, що людина непрацездатна. Відмінність полягає тільки в тому, що за висновком МСЕК відповідно до захворювання вони мають деякі обмеження в професійній діяльності та підборі відповідної роботи, і часто потребують професійної та трудової реабілітації для повернення до продуктивної праці». Також вона зазначила, що важливим завданням служби зайнятості є надання широкого спектру соціальних послуг громадянам з обмеженою працездатністю, які звертаються по допомогу в працевлаштуванні. Це, зокрема підбір відповідної роботи з урахуванням вимог індивідуальних програм реабілітації; професійне навчання та перенавчання за направленням служби зайнятості; залучення до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, надання профорієнтаційних та профконсультаційних послуг. Також служба зайнятості сприяє таким безробітним у започаткуванні власної справи, надаючи їм організаційну, правову та фінансову підтримку.

Секретар міської ради С.Шраменко відповіла на питання, які виникли у ході зустрічі, щодо соціальних гарантій, які відносяться до компетенції міської ради. Порекомендувала шляхи вирішення проблем, з  якими зіткнулися мешканці міста.

Декада зайнятості триває…

За матеріалами Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ