ПИТАННЯ НЕСВОЄЧАСНОЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - ОДНА З НАЙГОСТРІШИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ

Питання погашення заборгованості заробітної плати, недопущення її виплати нижче мінімального рівня перебуває на постійному контролі керівництва районної державної адміністрації. Сьогодн, 21 листопада  2019 року, чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій з оплати праці та легалізації заробітної плати очолив голова райдержадміністрації Володимир Грянистий. 

На засідання районної комісії були запрошені керівники або представники підприємств, найманим працівникам яких було нараховано заробітну плату нижче мінімального законодавчо встановленого розміру, та у яких офіційно нараховується надто незначна кількість працівників. Запрошені керівники підприємств надали пояснення щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам в розмірі менше мінімального, розповіли про вжиті заходи щодо її підвищення. Для кожного з них були встановлені терміни щодо впорядкування трудових відносин з найманими працівниками, забезпечення нарахування заробітної плати не нижче мінімальної законодавчо встановленої

Не залишилося без уваги і питання виплати заборгованості по заробітній платі на Вільнянській дільниці водовідведення "КП "Облводоканал" ЗОР. Згідно статистичних даних, станом на 01.11.2019 року, заборгованість на цьому підприємстві складала 1047,8 тис. грн. Станом на сьогодні, борг, а це заробітна плати за серпень та вересень поточного року, був погашений в повному обсязі.

Під час проведення засідання головою райдержадміністрації також було зазначено, що легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом надходжень в бюджет Пенсійного фонду, яка сприяє проведенню соціальних реформ та позитивно впливає на добробут кожного мешканця нашого району. Тому роботодавцям слід зосередити увагу на обов’язковому оформленні трудових відносини з найманими працівниками. Не допускати виплати заробітної плати в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, несвоєчасної виплати заробітної плати, або ж виплати її у «конвертах».

За результатами засідання прийняті відповідні рішення та пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань в найкоротші терміни та недопущення їх виникнення у подальшому

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації