РЯТУВАЛЬНИКИ РАЙОНУ ЗАНЕПОКОЄНІ НЕХТУВАННЯМ ГРОМАДЯН ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

За останні п’ять днів на території Вільнянського району в трьох житлових будинках сталися пожежі з причини порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.  В усіх трьох випадках господарі будинків розтопили піч для обігріву своїх помешкань, проте  грубо порушили правила пожежної безпеки: не прибрали від  конструкцій печі горючі меблі, домашні речі, а в двох випадках ще обклеїли конструкції печі (грубу) шпалерами.

До речі, обклеювання шпалерами конструкцій печі (а саме груби) досить поширене порушення в житлових будинках. Яку небезпеку несуть  шпалери наклеєні на грубі? По-перше, при інтенсивній топці печі груба досить сильно нагрівається, що може призвести до загорання шпалер. По-друге, шпалери на конструкціях печі не дають змогу побачити ймовірні тріщини, що може призвести до пожеж. Рятувальники вкотре нагадують правила пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання.

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Категорично не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Тож, якщо ваша груба обклеєна шпалерам, поряд стоїть шафа чи диван, не зволікайте – приберіть все горюче від печі, а шпалери краще зовсім зняти.

Шановні городяни! Дотримання цих простих правил дозволить зберегти ваше життя та  життя близьких вам людей!

Вільнянський РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області