НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КЛМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧАСНИКІВ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

У 2019 році стартував пілотний проект Сертифікації вчителів, у якому взяло участь 857 вчителів початкових класів. Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Вчителі початкових класів Матвіївського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу «Всесвіт» Вільнянської районної ради Запорізької області, директор Фесенко Олена Сергіївна, зареєструвалися для участі у сертифікації.

Сертифікація складалася з трьох видів оцінювання:

  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи (проводилося Державною службою якості освіти (ДСЯО) та її територіальними органами);
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);
  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування (проводилося Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональними центрами).

Незалежне тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників відбулося 31 жовтня 2019 року. 705 учасників сертифікації з 857 пройшли сертифікацію успішно. Це високий показник, який свідчить, що українські вчителі «йдуть в ногу з часом» і готові сприймати зміни, змінюватися самі, вдосконалюватися та розвиватися. Приємно відзначити, що учасники сертифікації: Старикова Наталія Михайлівна та Люта Наталія Олександрівна, попри певний острах щодо нової процедури, змогли гідно показати свої практичні уміння у використанні сучасних підходів та технологій навчання, і сьогодні, 2 грудня, отримали довгоочікуваний Сертифікат, а з 1 січня 2020 року отримають надбавку 20% до заробітної плати впродовж 3 років чинності сертифікату.

Щиро вітаємо Вас, наші професіонали, бажаємо нових перемог!